“7 aylık ‘dopingli’ cezalar için Direktör Russo ne yapıyor?”

acidizing

New member
“Paralel ve yabancı kanallarda gerçekten uçuk fiyatlara ulaşan Colosseum biletlerinin utanç verici ‘dopingli satışını’ durdurmalıyız. Bu, Roma’nın, turistlerin ve kurallara saygılı tur operatörlerinin imajını zedeleyen iğrenç bir olgudur.” Bu olay, arkasında Kolezyum’un bulunduğu bir videoda konuşan ve yönetmen Alfonsina Russo’yu sorgulayan Roma Başkenti Büyük Etkinlikler, Turizm, Spor ve Moda’dan sorumlu meclis üyesi Alessandro Onorato tarafından Instagram’da bildirildi. “Dünyanın en önemli anıtlarından biri olan, Roma ve İtalya’nın simgesi olan Kolezyum’dayız. Neden buradayız? Çünkü aylardır sizinle sosyalleşmek istediğimiz bir ayıbı kınayıp duruyoruz”, diye açıklıyor meclis üyesi.

“Bilirsiniz, en sevdiğiniz grup için bilet almaya çalıştığınızda? Belki Coldplay. Bilet satışlarını internete koyana kadar beklersiniz, orada durursunuz, tüm verileri yüklersiniz ve o anda ekran size biletlerin tükendiğini söyler ama inanılmaz derecede. Bir saniye sonra diğer paralel sitelerde aynı biletler ilk fiyatının üç, dört katı, beş katına mı satılıyor? Aynı şey Colosseum’da en az 7 aydır sürekli oluyor”, diyor Onorato. Kolezyum’a işaret eden: “Bu muhteşem alan Roma Belediyesi tarafından yönetilmiyor, aksi takdirde zaten müdahale ederdik, ancak Kültürel Miras Bakanlığı, Bakan Sangiuliano ve Kolezyum Arkeolojik Müfettişi Dr. Russo, peki ne oluyor? Biletin fiyatı 16 avro artı ön satışlar, ancak hemen satın almaya çalıştığınızda bunu yapamazsınız çünkü özellikle yurtdışında organize olmuş şirketler var ve diyelim ki sözde birden fazla satın alma işlemi gerçekleştiriyorlar. Onorato, “botlar” tüm biletleri kullanıcıdan veya Romalı acentelerden alıyorlar/İtalyan turistler artık onları bulamıyor”, diyor.

Ama “inanılmaz bir şekilde” diye devam ediyor Capitoline meclis üyesi – bir dakika sonra kendilerini 5 kat fiyatla, 6 kat fiyatla, 16 avrodan 50 avroya, 16 avrodan 100 avroya çıkarken buluyorlar ve dolayısıyla Roma’ya gelen turistler de Kolezyum, bazıları özellikle Kolezyum için bu alanı göremiyor, bazıları bedelinin 5 katını ödemek zorunda kalıyor ve uluslararası alanda korkunç bir izlenim bırakıyoruz. 7 ay sonra Bakan ve Arkeolojik Arkeoloji Müşavirliği’nin müdahalesini istedik. Kolezyum Parkı olarak bu durumun kabul edilemez olduğunu açıkça söylemenin zamanı geldi.”

Onorato şunu ekliyor: “Bize öyle geliyor ki, en az 7 ay boyunca her gün, tam da tavan olan Kolezyum’u ziyaret etmek için satışa sunulan biletler günde 11.000 civarında. Pandemi öncesi dönemde bu sayı 20.000’in üzerindeydi. bu da 2023’ün sonunda Roma’nın turist girişinde rekor kırmasına rağmen, Roma’ya hiçbir zaman bu kadar çok turist gelmemiş olacak, Kolezyum’un pandemi öncesi döneme göre daha az bilet satacağı anlamına geliyor, çünkü onları gerçekten koymuyor. satılık”. Bütün bunlar “Roma’nın imajına çok ciddi bir zarardır. Bakan Sangiuliano, Doktor Russo, müdahale etme zamanı geldi: daha ne beklememiz gerekiyor?”, diye bitiriyor meclis üyesi.