9 Ocak Pazartesi okullar tatil mi? Hangi vilayetlerde kar tatili var?

Zakariya

New member
2023 yılında girdiğimiz bu günlerde soğuk hava tesirini göstermeye başladı. Kar yağışı ise bir daha ülke hudutlarına ulaştı.

Meteorolojiden kar yağışı için son dakika uyarısı geldi. Hayat kaidelerini olumsuz istikamette etkileyen kar yağışı için kimi vilayetler uyarıldı.

41 vilayette kar yağışının beklendiği açıklamalarının akabinde eğitim ve öğretim tatilleri için, gözler Ulusal Eğitim Bakanlığı’na ve valiliklerden yapılacak açıklamalara çevrildi.

Peki 9 Ocak 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi? Hangi vilayetlerde okullar tatil edildi? İşte valiliklerden gelen açıklamalar…

9 Ocak okullar tatil mi?

Van Valiliği’nden yapılan açıklama nazaran; İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 gün orta verildi.

Diğer vilayetlerde kar tatili için çabucak hemen bir açıklama yapılmadı. Mümkün kar tatili açıklamaları için ilin valiliğine ilişkin toplumsal medya hesaplarını ve resmi internet sitelerini denetim edebilirsiniz.

41 vilayette kar yağışı

Aydın, İzmir, Muğla, Denizli, Isparta, Antalya ve Mersin bölgelerinde şiddetli yağışlar görünüyor. 12-13-14 Ocak tarihlerinde Anadolu’nun büyük bir kısmında kar yağışı olacak.

Ankara, Sivas, Kayseri, Konya, Erzincan ve Yozgat civarında önümüzdeki hafta ağır kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu’da epey fazla yağış beklenmezken, Marmara bu yağıştan nasibini alacak.