Ağlayarak Şişen Gözlerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Felaket

New member
Çok üzücü bir olayla karşılaştnız ve sabahlara kadar ağladınız. Sabah uyandığınız da ise gözleriniz aşırı derecede şişmiş ve işe gitmeniz gerekiyor peki bu gözlerden nasıl kurtulacağız ?
Şişen gözlerimiz ağlamak bir yana stres,alerji ve hormonal değişiklik sonucu görülebiliyor. Yaz aylarında olsak bi ihtimal güneş gözlüğü takarak bu durumdan sıyrılabiliriz.Peki ya kışın ortasında isek ? O halde sizi aşağıda ki tavsiyemize alalım.

Çay ile şişen gözlerden kurtulabiliriz desem?
Çay tüketimi ülkemizde oldukça yaygın ve sağlıklı bir içecektir. Şişen gözlerimizden kurtulmak istediğimiz zaman ise çay imdadımıza koşuyor. İki adet çay poşetini sıcak su içerisinde 3-5 dakika beklettikten sonra soğumaya bırakıyoruz.Dokunduğumuzda elimizi yakmayacak şekilde soğuyasaya kadar bekliyoruz.Ardından ise gözlerimizin üzerine yerleştirip bir mendil yardımı ile üzerini örtüyoruz. Yaklaşık 5-6 dakika bekledikten sonra gözlerimizin yenilenmesini sağlayarak şişliğini alacaktır.
Hangi çaylar da işe yarar?
Bu uygulama siyah çay ve yeşil çay ile yapılabilir. Kullandığımız çaylarda kafein olduğundan şişliği alır ve kan damarlarımızı rahatlatır.