Armani retrospektifini Guy Bourdin’e adadı: “Benim gibi akışa uymadı”

acidizing

New member
Dün, Milano moda haftası vesilesiyle, Giorgio Armani’nin Armani Silolarının mekanlarında Fransız fotoğrafçının çalışmalarına bir saygı duruşunda bulunmak istediği ‘Guy Bourdin’: Hikaye Anlatıcısı’ sergisi açıldı. 31 Ağustos’a kadar planlanan retrospektif, her zaman ünlü fotoğrafçının çalışmalarıyla ilişkilendirilen provokasyonun ötesinde, kompozisyon ve anlatım amacını anlatma fikrinden doğdu. Tasarımcı, “Bu sergi, Armani/Silos’u, Armani dünyasına yakın olan ve aynı zamanda ondan uzak olan şeyler de dahil olmak üzere, çağdaş fotoğraf kültürünün bir merkezi haline getirme arzumu doğruluyor” diye açıklıyor. İlk bakışta Guy Bourdin bana yakın bir yazar değil: onunki net, grafik ve güçlü bir dildi.

Armani, Bourdin’in çalışmasında, “Yüzeyde hemen algılanan provokasyondur, ancak beni etkileyen ve vurgulamak istediğim şey, onun yaratıcı özgürlüğü, anlatım yeteneği ve sinemaya olan büyük sevgisidir” diyor. . Bourdin akışa uymadı ve ödün vermedi: kendimi tanıdığım bir özellik, kolektif hayal gücünde iz bırakmanın başka yolu olmadığına inanıyorum”.

Armani/Silos alanlarında, Giorgio Armani’nin The Guy Bourdin Estate ile birlikte ikonik çekimler ve daha az bilinen görüntülerden seçtiği yüz fotoğraf sergileniyor. Bourdin’in tarzının ayırt edici özelliği olan doygun renklerin kullanımı, tıpkı mankenler olmak üzere yapısızlaştırılmış formlarla oynama becerisi ve kusursuz kompozisyon fikri gibi, kırmızılara, yeşillere ve pembelere ayrılmış tüm odalarda keşfediliyor. Yirmi bir siyah beyaz fotoğraf, Bourdin’in ifade yeteneğinin en basit zıtlıklarda bile nasıl hemen algılandığını gösteriyor. Bir bölüm, Bourdin’in yaratıcılığının merkezinde yer alan sinema sevgisini araştırıyor ve suç mahalli veya polis kovalamacaları gibi görünen ve Alfred Hitchcock’a olan hayranlığına ve “gizemli olay örgüsü” temasına geri dönen reklam kampanyalarından bir dizi fotoğraf sunuyor. ‘.