Beydağ’da yardım kampanyasına büyük dayanak, Beydağ’dan birinci yardım kamyonu yola çıktı

accur

New member
Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılardan etkilenen 10 vilayetteki depremzedeler için Beydağ’da da Beydağ Belediyesi tarafınca toplanan yardım gereçleri, bölgeye gönderildi. Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, yardım kampanyasının sürdüğünü söylemiş oldu.

Tüm yurdu sarsan Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar daha sonrası vatandaşlar yardım için tek yürek oldu. Beydağ Belediyesi, Beydağlıların yardım elini bölgeye ulaştırıp yaraların sarılmasına katkı sunmak için başlatmış olduğu yardım kampanyası büyük takviye gördü.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Pazartesi günü saat 04.17’de meydana gelen deprem Kahramanmaraş ve etrafındaki vilayetlerde yıkımlara yol açtı. Beydağ Belediyesi tüm imkanlarını seferberlik için hazır duruma getirirken yaraların sarılmasına katkı sunmak için yardım kampanyası başlattı.

Beydağ’dan birinci yardım kamyonu yola çıktı

Beydağ Belediyesi’nce Belediye Hizmet Binasında oluşturulan Yardım Merkezi’ne vatandaşlar akın etti. Kimi üreticiler zeytinyağı, kıyafet, battaniye, ısıtıcı getirdi, kimi vatandaşlar mutfağındaki besin gereçlerini paylaştı.

Vatandaşlar, eşya, ısıtıcı, battaniye, giysi eşyası, halı, hijyen gereçleri, çocuk ve hasta bezi üzere insani yardım materyallerini Belediye Hizmet Binası’ndaki Yardım Merkezi’ne teslim etti. Belediye takımlarınca ve istekli vatandaşlarca hazırlanan 1 kamyon yardım gereci, sarsıntı bölgesine ulaştırılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi İzfaş’a gönderildi. Beydağ Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, sıkıntı bir müddetçten geçildiğini söylemiş oldu. Yardım kampanyasına takviye olanlara teşekkür eden Yılmazlar, vatandaşların kentte, bir kere daha birliğin ve birlikteliğin değerini gösterdiğini söz etti.

“BEYDAĞLILARIN GÖNLÜNDEN KOPANLARI ULAŞTIRACAĞIZ”

Yardım kampanyasının devan ettiğini kaydeden Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, “Yüreğimizi parçalayan büyük sarsıntı felaketinin akabinde vakit kaybetmeden başlatmış olduğumız yardım davetine Beydağ halkı büyük bir fedakarlıkla karşılık vererek kısa müddette önemli ölçüde bir bağışı bizlere teslim ettiler. Bizler de gruplarımızın ağır çalışmalarıyla hazırladığımız birinci yardım kamyonumuzu dün akşam saatlerinde itibariyle yola çıkardık. Halkımıza, araçlarını ve emeklerini seferber ederek fedakarlık gösteren istekli vatandaşlarımıza ve mesai arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Yardım kampanyamız devam ediyor, Beydağ Belediyesi Hizmet Binamız altındaki Yardım Merkezi’ne bağışlarınızı teslim edebilirsiniz. Allah hayırlarınızı kabul etsin. Acıları daima bir arada bu biçimde hafifçeletmek için uğraş edeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyemizin uyumuyla hareket ediyoruz. Afette yitirdiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kurtarma takımlarımıza kolaylıklar diliyorum. Bir defa daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı