“Çevreyi koruma konusunda önemli bir yasa olacak”

acidizing

New member
“Bunun, bölgemizde çevrenin korunması için temel bir yasama organı olacağına inanıyorum. Üstelik yalnızca kıyılarda aşırı inşaat riski için değil, aynı zamanda devasa rüzgar türbinleri kurulumu için de. Aynı risk olurdu ve bu, Todde'un kazandığı göz önüne alındığında, Truzzu kazansaydı ben de aynısını söylerdim”. Gibi

yazar Flavio Soriga, memleketi Sardunya'da Adnkronos'a yapılan bölgesel seçimlerin sonuçlarını yorumluyor“25 yıldır adanın yönetiminde sürekli bir değişim yaşandığının altını çiziyor: Bu, bu toprakların yönetilmesinin çok zor olduğu, çünkü seçmenlerini her zaman memnuniyetsiz bıraktığı anlamına geldiğinin altını çiziyor”.

Soriga özellikle bazı çözülmemiş 'sorunları' ve yaklaşmakta olan riskleri anlatıyor: çevreden başlayarak sağlık ve işsizlikten geçiyor. Özellikle, yerel toplulukların herhangi bir karar vermesine gerek kalmadan, çok büyük işler yapan belediye başkanlarının söz sahibi olmadan her yere “rüzgar türbini parkları” kurmanın nasıl mümkün olabileceğini merak ediyor. yurt dışında tarım yapıyor ve çiftliğini kurmak için Sardunya'ya geri dönüyor ve kendisini bir rüzgar santralinin ortasında bulma riskini göze alıyor. Bu genç adamın ülkesine ne kadar inancı olacak?” diye soruyor yazar, 27 Mart'tan itibaren 'Penceredeki Aşk' öykü koleksiyonuyla Bompiani ve 'Signor Salsiccia' adlı Ragazzi serisi kitapçılarda olacakkirpilerin, büyükanne ve büyükbabaların ve iklim değişikliğinin hikayesi.

“Hepimiz temiz enerjiye geçiş istiyoruz – diye devam ediyor – ancak bölge sakinlerinin sayısıyla da bir orantı olması gerekiyor. Bunlar bana çok ağır gelen ve her zaman ağırlaşan unsurlar gibi görünüyor, hatta ne olursa olsun doğal olarak sağa ya da sola oy verilir”.

Hala Soriga, sağlık konusunda bunun “temel bir konu ve hükümetin her 5 yılda bir değişmesinin nedenlerinden biri” olduğuna inandığını söylüyor Bölgesel çünkü vatandaşlar memnun değil. Hastanelerimizin olağanüstü doktor ve hemşirelerle doluyken, tedavi için Kuzey İtalya'ya gitmek zorunda kalan Sardunyalılarla dolu olması utanç verici bir durum. Bütün bunlar akıl almaz çünkü bu bölgede 4 kediyiz, çok şükür topraklarımızı yok eden bir organize suçumuz yok, bu yüzden kendimizi iyi yönetebiliyor ve burada iyi bakılabiliyoruz. Talasemi hastasıyım ve doğduğumdan beri her 15 günde bir kan nakli için hastaneye gidiyorum. Halk sağlığı sayesinde hayattayım“.

Daha sonra, bu seçim turunun daha saf politik yönüne ilişkin olarak Soriga, “sağcı olmayan insanlar için” bunun nasıl “acı verici ve önemli bir zafer olduğunu, çünkü her halükarda bir bölünme meydana geldiğini, hatta birçokları için acı verici olduğunu ve bu nedenle de kesinlikle bir bölünme olmadığını” ifade ediyor. Uzun zamandır beklenen ama önemli. Bıyık farkla kazandık ama Renato Soru'nun merkez soldaki bölünmüşlüğüne rağmen kazanmanın ağır bir yük olduğunu gözlemliyor”.

Son olarak politikacılara ve diğerlerine bir iğneleme: “Pek çok İtalyan için Sardunya sonbaharda kayboluyor ve seçim olmadığı sürece yazın yeniden ortaya çıkıyor. Bu aynı zamanda birçok ulusal parti lideri için de geçerlidir. Yazar, şu sonuca varıyor: Bizimki, doğası gereği kör olabilen, ama aynı zamanda toplum koşulları nedeniyle çok çetin ve zorlu, işsizliğin çok yüksek olduğu ve fırsatların kısıtlı olduğu bir topraktır. Eğer Roma'da bu konuyla ilgili bazı kararlar alınmaya devam edilirse bu bölgeyi yönetmek zor olur” dedi.