Cumhuriyetin entrikaları ve gizli güçleri arasında yolculuk

acidizing

New member
Gizemler arasında büyüleyici bir yolculuk “Cumhuriyet gecesi”, birçok sorunun hala açık olduğu dramatik bir sezona tamamen dalmak. SEM tarafından yayınlanan “Signals in code”, otuz yılı aşkın bir süredir İtalyan siyasetindeki olayları takip eden gazeteci ve yorumcu Gabriele Barberis Vignola’nın ilk çalışması. 1970’lerde geçen bu ilk çalışmasında Barberis, Roma üst sınıfından silahlı mücadeleye katılmayı seçen Alessandro Maccari ve Cesare Fontanelli’yi anlatım sahnesine taşıyor. Onların hikayesi, kırk yıl sonra, asi ve huzursuz bir üniversite öğrencisi olarak sorunlu bir geçmişe sahip, en önemli İtalyan bankacının oğlu Luca Boursier’in hikayesiyle iç içe geçecek. Luca, Milano’daki bir gazetecilik ajansıyla yaptığı işbirliği sayesinde, safkan bir muhabir olarak beklenmedik bir yetenek ortaya çıkaracak ve bu da onu gizem ve entrikalarla örtülü olaylarla başa çıkmaya yönlendirecek.

Bu soruşturma gezilerinin son aşaması, ülkemizin son on yıllarını yeniden yazabilecek ve Cumhuriyet’in üst düzey liderlerinin konsolide gücünü tehlikeye atabilecek şok edici bir belgenin keşfi olacaktır. Bundan sonra Devletin gizli aygıtları, “sırrın” ortaya çıkmaması için ellerindeki tüm silahları seferber edeceklerdir.

Kara film ile “saf” soruşturma arasında, çarpıtmalardan kaçınmayan bir anlatımla “Signals in code”, hala hatalar ve gizemlerle boğuşan ve bu nedenle tamamen masum olduğu söylenemeyecek bir ülkenin hikayesi.