Dimitris Itoudis ‘Taraftardan özür diliyorum’

semaver

New member
Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, Zalgiris Kaunas karşısında alınan yenilgi daha sonrası açıklamalarda bulundu.

Itoudis taraftarlardan özür dileyerek kelamlarına başladı ve “İlk evvela taraftarlardan özür dilemek istiyorum, utanç verici bir performanstı bizim için. Her çeşitliği hazırlığı yaptık. Buradaki ortama alışabilmek için antrenörler, bütün grup, ses simülasyonu bile yaptı. Her şeyimizi maç ortasında ne yaptıysak bizden geri aldılar. Maçın ortasından bizi attılar. Aslında skor 25-23 olmuşken, birkaç gibisi durum da oldu. Talihimiz vardı lakin kimi üçlükler geldi. Toparlayamadık.” diye konuştu.

Zalgiris Kaunas’tan Evans’ın sakatlığı daha sonrası rakiplerinin kenetlandiğini belirten Itoudis, “Maçın başında Evans gidince, onun için de fazlaca üzgünüm. İnşallah epey önemli bir şeyi yoktur. Ekip birden kenetlendi ve bir oldular. İnanılmaz atışlar yaptılar, fazlaca inandılar. Fizikî olarak müthiştiler. Biz çalıştığımız oyunu oynayamadık ancak enteresan bir istatistik de var. -20 sayıda kaybetmemize karşın daha fazla asistimiz var. Maalesef bunu sayıya çeviremedik. 26 sayı onların kayıpları bulunmasına karşın hamlede bizim savunmamıza göre daha fazla ribaunt aldılar.” kelamlarını kullandı.

Toparlanmanın kesinlikle bir yolunu bulacaklarını lisana getiren Itoudis, “Fiziksellik ve inanç eksikti. Ekibe inanlar için de şunu söylemek istiyorum. Kesinlikle bir yolunu bulacağız ve toparlayacağız. Nasıl toparlayacağımızın birinci başlangıcı da şuanda başlıyor. Otele gidip yemeğimizi yiyeceğiz ve daha sonra görüntü izleyeceğiz. Ne yaptığımızı tartışacağız.” diyerek açıklamalarını noktaladı.