Eski Fenerbahçeli kaleci Berke Özer’den transfer itirafı

semaver

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından HangiKredi Ümraniyespor’da forma giyen 22 yaşındaki Berke Özer, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Genç kaleci, transferi ve meslek sürecine ait görüşlerini aktardı.

Berke Özer’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Berke Özer

“WESTERLO’DA ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM

“HangiKredi Ümraniyespor’a transferim son anda gelişti. Burada olmaktan hayli memnunum.”

“Westerlo’ya gitme sürecimiz başarılı oldu. 2 dönemin tamamında oynadım. Mesleğimde tertipli oynadığım birinci periyottu. Meslek ve ruhsal açıdan fazlaca şey öğrendim.”

“Belçika Ligi bir genç oyuncu için şahane bir yer. Scoutlar burayı izliyor ve futbol kültürü epey güzel. Buraya Hollanda’yı da ekleyebilirim. Şu an için tek amacım, performansımın yüksek olduğu periyoda geri dönebilmek.”

“MİLLİ GRUBU İSTİYORUM”

“Sadece kaleci olarak değil, Türk evladı olarak hepimiz ulusal formayı giymekten onur duyuyoruz. birinci vakit içinderda 19 yaşında, Fatih Terim hocamız periyodunda bu duyguyu tatmıştım. En âlâ performansı gösterip yeniden orada olmak istiyorum.”

“Türk-yabancı ayrımı yapmıyorum. Âlâ olan oynar. Genç oyuncularımıza güvenirsek âlâ sonuçlar alacağımızı düşünüyorum.”

Altay Bayındır

“ALTAY’A FAZLA YÜKLENİYORLAR”

“Altay Bayındır’a fazla yüklenildiğini düşünüyorum. Çok genç yaştan itibaren, 3-4 yıldır Fenerbahçe kalesini koruyor. her insanın mesleğinde bu biçimde devirler oluyor. Fenerbahçe’ye kaptanlık yapmış, kadroya sahip çıkmış, tek başına sorumluluk almış bir isim. Kulübe büyük paralar kazandırabilecek bir oyuncu. Kendi evlatlarımızın değersizleştirilmesine karşıyım. Oyuncuyu kazanmak fazlaca güç, kaybetmek epey kolay. Altay’a, Uğurcan’a takviye olunması gerektiğini düşünüyorum.”

FENERBAHÇE’DEN AYRILIK SÜRECİ…

“Başkanımızın deklare ettiğı üzere, her iki taraf için de hakikat bir karar olacağı için Fenerbahçe’den ayrıldım. Ruhsal olarak yıpranmıştım. bu biçimde bir mola vermek benim için de daha âlâ olacaktı. Kendisi bana her vakit takviye oldu ve sahip çıktı. Kendisine fazlaca teşekkür ediyorum. O süreçte de takviyesini esirgemedi.”

“Şu periyotta kişisellikten hayli ekip performansı değerli. Çok özel insanların olduğu bir kulüpte oynuyorum. Bana bakılırsa bu sıralarda olmayı hak etmeyen bir kulübüz. İnşallah daima bir arada hak ettiği yerlere çıkartacağız.”