Federica Pellegrini havuzdaki bir ‘kurt’ olan ‘Oro’da kendisinden bahsediyor

acidizing

New member
Boynuna en sık taktığı metalin adını taşıyor – “Altın”, aslında – Federica Pellegrini’nin otobiyografisi: İtalyan yüzmenin “ilahi” – 35’in eşiğinde ve benzersiz bir kariyerden sonra – 16 Mayıs’ta ‘La nave di Teseo’dan çıkacak ve şampiyonun Kitap Fuarı’ndan (20 Mayıs) ve Elena Stancanelli’nin yanında yer aldığı Milanesiana’ya (13 Temmuz) kadar çeşitli randevularda sunacağı bir ciltte söylendi.

Darbelerle, her zaman daha fazlasını verme arzusuyla (ve zorunluluğuyla), diğerlerinden bile önce kendini aşmayla noktalanan bir hayatın hikayesidir. Zaferler, dünya rekorları, başkaları için düşünülemez olan ‘dirilişler’: tribünlerden bakıldığında, Venedikli yüzücünün yarışları durdurulamaz yarışlar gibi görünüyordu, rakipleri üzerinde uyguladığı hakimiyet içinde neredeyse ‘kolay’dı. Bunun yerine, diyor Pellegrini, “Yarış benim için hiçbir zaman kolay olmadı, ama son nefesime kadar o savaşı arıyordum. Suya girip ölümüne savaşmam gerektiğini anlasaydım, adrenalin akardı ve ben mutlu. Rekabet etmek için ideal koşul, avlanan bir hayvan gibi hissetmekti”.

Sevilen ve korkulan, İlahi Federica Pellegrini, bu kitapta sporcunun arkasındaki kız ve kadının hikayesini anlatıyor: iki Olimpiyat madalyası, on dokuz dünya madalyası, otuz yedi Avrupa madalyası, yüz otuz İtalyan şampiyonluğu, on bir dünya rekoru , 200m serbest stilde bir o kadar finalle beş Olimpiyat (dünya kadın yüzmesinde benzersiz).

Ancak zirvede yirmi yıllık bir kariyerle yüzleşmek için Federica, her şeyden önce bedeniyle bir savaş vermek zorunda kaldı ve her zaman elinden gelenin en iyisini yapmak için çağrıldı: “Yarıştan önceki gece neredeyse yemek yemiyordum. Bu, tabii ki gerilimdi, ama aynı zamanda saldırıya hazırlanmanın bir yoluydu, oruç tutan, kavgayla yüzleşmek için ava çıkmadan önce kilo veren kurt gibi. savaşmak için atasal içgüdü”. “Başlangıçta -hatırlıyor- küçük bir kızken, içimde zaferlerle doldurduğum bir boşluk hissettim ama bir süre sonra artık o değildi. Belli bir noktadan sonra bunu sadece kendim için yaptım. ..zaferlerimi kime adamak istediğimi sordular.En zor olanları,zor dönemlerden sonra gelenleri,yeniden doğuşları,hepsini kendime adadım.Çünkü bunları elde etmek için ne fedakarlıklar yaptığımı bir ben bilirdim. sonuçlar. Ben kurttum”.

Sevilen ve korkulan, İlahi Federica Pellegrini, bu kitapta sporcunun arkasındaki kızı ve kadını itiraf ediyor: iki Olimpiyat madalyası, on dokuz dünya madalyası, otuz yedi Avrupa madalyası, yüz otuz İtalyan şampiyonluğu, on bir dünya rekoru, beş Olimpiyat 200m serbest stilde bir o kadar çok final (dünya kadın yüzmesinde benzersiz).