Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç: ‘Bize yakışan bir durum değil’

semaver

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray’a 3-0 mağlup oldukları maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Koç, dönem sonundan Fenerbahçe’nin şampiyon olacağını söylerken transfer argümanlarına cevap verdi.

Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

“Futbolun ortasında bunlar var. Çok fazlaca âlâ başladık ancak son 4 haftada düşüşe geçtik. 3 puandan öte bir şey değil. Bu skora alışık değiliz. Toparlayacak bireyler de bunlar.”

“BİZE YAKIŞAN BİR DURUM DEĞİL”

“Bizim Galatasaray’ı 6-0, 4-0 yendiğimiz dönemlerde şampiyon olamadık. Daha epeyce oldukca uzun bir yol var. Oynadığımız futbol, alışık olduğumuz bir futbol değildi. Derbi yenilgisi olduğu için tesiri daha epey oldu.”

“Sezon sonuna daha epey var. İnşallah biz şampiyon olacağız. Dönemler ortasında inişler çıkışlar olabilir. bu biçimde bir durumdayız. Bize yakışan bir durum değil. Öbür kadrolar da bu biçimde iniş çıkış yapıyor. 3-4 hafta evvel şampiyonluğun en büyük favorisi Fenerbahçe dedirten bu grup, bu hoca ise umutlarımızı olumsuz etkileyen de birebir grup, tıpkı hoca. Eski günlerimize dönüp birebir biçimde devam edeceğiz.”

“BİR YOĞURT YİYİŞİMİZ VAR”

“Teknik hususları hocaya sorun. Sevabıyla günahıyla her şeyden lider sorumludur. Bir düşüş var. Her düşüşün de bir çıkışı var. Kıymetli bir 3 puan kaybettik. Dünyanın sonu değil. Rakibimize göre, dönemin geneline bakınca sayılar, oyun formu şemali hoşluğu, ezici galibiyetler daima bizden yanaydı. 4-0 kazansanız da 2-1 de kazansanız 3 puan alıyorsunuz. Taraftarımızdan özür diliyoruz. Rahat olsunlar. Demoralize oldular, biz de o denli. Biz birebir takım ve tıpkı hocayla düzlüğe çıkacağız. Rahat olun.”

“5 dönemdir nasıl transfer yaptığımızı biliyorsunuz. Bir yoğurt yiyişimiz var. Yazılan oyuncuların birçoklarıyla ilgileniyoruz. Hiç yapmadık bugüne kadar, tahminen 1-2 tanedir. Transfer haberleriyle, performans düşüşünün paralellik arz ettiğini düşünmüyorum.”

“DERBİLERDE BERBAT OYNADIK”

Ali Koç, “4 puan farktan geri dönüp şampiyon olacağınıza inanıyor musunuz” sorusuna “4 puan fark nedir, daha 19 hafta var. Ben burada Galatasaray’a karşı ne zaferler gördüm de galibiyetler gelmedi. bakılırsaceğiz. Köprünün altından fazlaca sular akacak. Ben hocama, grubuma güveniyorum. Bir basiretsizlik vardı bizde. Eski günlere dönmek bizim elimizde. 1-2 hafta ortasında alıştığımız, beğendiğimiz, methiyeler düzdüğümüz Fenerbahçe geri gelecektir” diye karşılık verdi.

“Türkiye’deki derbilerde makûs oynadık üzere görünüyor. Avrupa maçlarında, derbi ayarındaki maçlarda süper oynadık. Kıymetli bir 3 puan kaybettik ancak dünyanın sonu değil. Taraftarlarımızdan kadromuza güvenmelerini rica ediyorum. Taraftarlarımız mükemmel atmosfer yarattı, onları meskenlerine keyifli gönderemediğimiz için üzgünüz.”