Fenerbahçe Lideri Ali Koç: Hükümet de işin ortasındadır

semaver

New member
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sarı-Lacivertli kulübün Yüksek Divan Şurası Toplantısı’nda gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Koç, Adana Demirspor maçında hakem Ali Palabıyık ve VAR’daki Koray Gençerler’in verdiği kusurlu kararların imajlarını izletti. İki hakemi ve bu dönem geride kalan maçlarda uğradıkları yanlışlı kararları sert biçimde eleştiren Ali Koç, “Adana Demirspor maçında yaşananlar hakem yanlışı değil organize kötülüktür” diye konuştu.

‘LİGDEN ÇEKİLME YOK’

Başkan Ali Koç, bilhassa bu dönem uğradıkları haksızlık daha sonrası maça çıkmama ve devam edip savaşma halinde önlerinde 2 yol olduğunu belirtip “Ligden çekilme filan yok, aklınızın ucuna getirmeyin” dedi.

‘MAÇA ÇIKMAMA MI?’

Ali Koç, “Ligin bitimine 15 hafta var. Yöneticimiz Selahattin Baki’nin dediği üzere ‘Biz bu ligi bitireceğiz ve şampiyon bitireceğiz’ mi, yoksa, ‘Yeter artık, bardağı taşırdınız, hududu aştınız, biz maça çıkmıyoruz’ mu diyeceğiz? Bir dakika kalıp alandan ayrılmak, bu dönemi feda etmek demektir. Lakin inanın geleceğimiz için hayli kıymetli bir adımdır” diye konuştu.

‘BAŞKANLIĞI FEDA EDERİM’

Koç, “Artık biz figüran mı olacağız? Yoksa uzun vadeli çıkarlarımızı korumak ismine bu ülkenin futbolunu temizleme ismine bugünlerden feragat mı edeceğiz? Bunun sonucunı vermek zorundayız. Sizlerin huzurunda bunu masaya koymak istiyorum. Ben her şeyi, başkanlığımı feda etmeye hazırım” dedi.

‘DEVLETİN AYIBIDIR’

Koç, “Dünyada kaç kadronun otobüsüne silahlı taarruz yalpılmıştır? Hâlâ faili meçhuldür, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ayıbıdır bu. Çağırın bizi savcılar söyleyelim bildiklerimizi. Er ya da geç ortaya çıkacak. Belki hayatta bile değil bu insanlar!” dedi. Ali Koç, “Dünyada kaç ekip, ülkesini, devletini maksat almış bir terör örgütü tarafınca taarruza uğramış, kumpas hayatıştır? birebir vakitte sportif ve finansal açıdan en parlak döneminde” ifadelerini kullandı.

‘SİYASET DE İÇİNDE’

Ali Koç, F.Bahçe ekip otobüsünün 2015’te Trabzon’da uğradığı silahlı hücumun faillerinin hâlâ bulunamamasına reaksiyon gösterip, “2011’den beri doyamadılar bizi yemeye. Demek ki biz sistemin kesimi değiliz. Faili meçhul bulunmuyorsa, ülkemize saldıran terör örgütüne karşı tek savaşan Fenerbahçe ise; Fenerbahçe’nin mağdur edildiği, haksızlığa uğradığı, maddi manevi çektiklerine hiç bir devlet, hükümet, siyaset ‘Biz bunu nasıl gidereceğiz’ demiyorsa bunlar da işin arasındadir” dedi.

‘FETÖ’YÜ DUVARA TOSLATTIK’

Başkan Koç, “Biz Kurtuluş Savaşı ruhuyla sonuna kadar savaşacak mıyız? Alana çıkmamayı idarede oyladık. 11’e 3 devam sonucu çıktı. Ben 3 bireyden bir tanesiydim, bir kez ölmek kısmındayım zira kâfi artık” dedi. Koç, “Yeter artık, bu devlet, bu ülke, bu TFF, 30 milyon taraftarı olan, bu ülkenin kurtuluşunda ve kuruluşunda görev görmüş, yakın vakitte ülkeyi ele geçirmeye çalışan terör örgütünü duvara toslatmış bu camiayı siz ciddiye almıyorsunuz. Bu camiayı katlediyorsunuz. Bitmiyor, nereye kadar bu türlü devam ederiz sorgulanmalı” tabirlerini kullandı.

‘İNANCIMIZ TAM’

Ali Koç, divan toplantısı daha sonrası yöneticilerle birlikte Samandıra’ya gidip teknik heyet ve futbolcuları ziyaret etti.

Koç, oyunculara, “Sizlere topluluğun itimadını ve takviyesini getirdim. Adana Demirspor maçında tüm yaşananlara karşın göstermiş olduğunuz çabayla gurur duyduk. bu biçimde devam ettiğimiz sürece şampiyon olacağımıza inancımız tam” dedi.