G7, Barletta'daki uluslararası felsefe zirvesi

acidizing

New member
Barletta, bilindiği gibi ana etkinliğini 13-16 Haziran tarihleri arasında Borgo Egnazia'da yapılacak dünya liderleri zirvesinde görecek olan, G7 bünyesinde düzenlenen prestijli bir uluslararası etkinliği deneyimlemeye hazırlanıyor. Yarışmanın yapıldığı şehir, 23 ve 24 Mayıs tarihlerinde Giuseppe Curci Belediye Tiyatrosu'nda yapılması planlanan, 21. yüzyıl toplumunda bilgi temaları üzerine “Halklar arasında şenlik ve diyalog” Uluslararası Felsefe Zirvesi'ne ev sahipliği yapmak üzere seçildi. Etkinlik, G7 İtalya Başkanlığı'nın yüksek himayesiyle, Bari Aldo Moro Üniversitesi Hümanist Araştırma ve Yenilik Bölümü, Dünya Felsefe Kongresi 2024'ün XXV. Baskısı Başkanlığı ve Barletta Belediyesi Puglia Bölgesi ile işbirliği içinde.

İki günlük felsefi düşünme sırasında, G7 ülkeleri ve ötesinden bazı önemli entelektüel şahsiyetlerin katılımı bekleniyor; bunlardan birkaçı: Paris'teki Ehess'ten Maurice Aymard, Berlin Freie Universität'tan Michael Beaney, Roma Tre Üniversitesi'nden Mario De Caro, Hildesheim Üniversitesi'nden Rolf Elberfeld, Ecole Normale Supérieure Yaoundé'den Nkolo Foe, Kyoto Üniversitesi'nden Mayuko Uehara, Roma 'Sapienza' Üniversitesi'nden Fabrizia Giuliani, Marienza Benedetto Bari Üniversitesi. İki gün iki farklı anda gelişecek: Birincisi, sabahları uluslararası konuklar Barletta Kalesi'nde kapalı oturumda buluşacak ve bu sırada 21. yüzyılda kültürlerarasılık temasıyla ilgili bir belge hazırlanacak ve bu belgeye gönderilecek. G7 başkanlığı. İkincisi, halka açık iki akşam Curci Tiyatrosu'nda vatandaşların yararına açık tartışmaların ardından eğlence anları yaşandı.

Barletta Belediye Başkanı Cosimo Cannito ve kültürden sorumlu meclis üyesi Oronzo Cilli, “CCI'nın en üst düzeyde tematik karşılaştırmanın merkezine yerleştirdiği etkinliğin katlanarak artan değerinin ve mutlak çekiciliğin altını çiziyor. Şehir uluslararası tartışmanın merkezinde olacak.” İki gün boyunca en üst düzeyde gerçekleştirilecek bu etkinliği şehrimizde ağırlamak ve böylece tarihi ve kültürel mirası öne çıkarmak bir onurdur. Bu, Barletta'nın bölgeye ve bütüne sunabileceği ve sunması gereken potansiyelin bir başka kanıtıdır. giderek daha geniş ve yenilikçi senaryolara yönelen, dikkatimizin her zaman yüksek olduğu bir ülke.”