Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’tan Mauro Icardi cevabı: ‘Oyunun kıssası ona uydu’

semaver

New member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Fenerbahçe galibiyeti daha sonrası açıklamalarda bulundu.

Buruk, oynanan oyundan şad olduğunu söylerken Arjantinli yıldız Mauro Icardi’nin derbi performansına değindi.

Okan Buruk’un açıklamaları şöyle:

“Oyuncularımız fazlaca uygun hazırlandı. Onlardan birebir şeyi istemiştim. Başlayan, devam eden herkes maça damga vursun demiştim. Herkes harika oynadı. Oyun olarak yanlışsız bir oyun tutturduk. Önde baskılarımız oldu. Rakibimizin uzun toplarına yanıt verdik, kusura zorladık. Atak geçişlerinden 2-3 tane daha net konum yakalayabilirdik. Üstün oynayan, kazanmaya yakın olan taraftık. Kazandığımız için memnunuz.”

“YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

“4 gün daha sonra maçımız var. Pazartesi izinliyiz. Bu maçın havasından çıkmalı, ligin havasına devam etmeliyiz. Çok kısa müddette maçlar oynanıyor. Maçların telafisi yok. Üst üste 7. galibiyeti aldık. En epeyce deplasman oynayan ve 4 puan önde olan tarafız. Bunu korumak için tıpkı ciddiyetle devam etmeliyiz.”

“Çok fazla yeni oyuncu var. Bu yola girmek kolay olmuyor. Dünya Kupası ortası öncesi epey uygun bir form yakaladık. Dönüşte gelişler, gidişler, sakatlıklar, hastalıklar vardı. Çok kıymetli oyuncularımız kulübedeydi. Mühlete muhtaçlığımız vardı fakat bu süreyi kazanarak geçtik. Yolumuza devam ediyoruz.”

ICARDI AÇIKLAMASI

“İşimizi seviyoruz. Galatasaray’ı seviyoruz. Oyuncularımız burada memnun. Güçlerini veriyorlar. İnsani kaliteleri de çok yüksek. İnanıyorum ki bu bizi inşallah şampiyonluğa götürecek.”

“Mauro Icardi bizim için epey değerli. Dünya Kupası öncesi ağzımızda dayanılmaz bir tat bırakmıştı. daha sonra sakatlandı. Bu maçı hedefleşmiştik daima. Baştan başlamak istiyordu. 90 dakika bakılırsabilecek durumda değildi. Oyunun devamında düşündük. Dakika gerçek oldu. Oyunun kıssası ona uydu. 1 gol ve 1 asistle harikulade bir öykü yazdı. Onun kalitesi bizi keyifli ediyor. Kimi oyuncular ekibe değil lige ilişkin olur. Icardi üzere birinin ligde olması Türkiye için de kıymetli.”