“Jack London ile karşılaştırılamaz”

acidizing

New member
“Kendimi Jack London ile kıyaslamadım.. Aşkı anlatmanın farklı bir yolu arasında bir karşılaştırma yapmak istedim. İki kahraman, Stefano Mancini rolündeki Martin Eden, bir kadının aşkı için değişti. Üzgünüm birçok kişi eleştirebilir Yaptığım araştırmayı okumadan”. Yazar Adnkronos tarafından sorulduğunda cevap bu. Frederick Moccia, Moccia’nın kendisi ile Jack London arasındaki ‘aşk’ kavramına ilişkin vizyonun karşılaştırılmasına ilişkin bir tezle elde ettiği Marconi Üniversitesi Modern Edebiyat bölümünden mezun olduğu haberini yorumluyor. Moccia’nın sosyal medyadan yaptığı duyuru ve sonuçla ilgili övgülerin ardından 59 yaşındaki Romalı yazara bir de katıldı.ironik ve saygısız yazıların çığı aceleci bir karşılaştırma olarak yorumlanan şey üzerine.

Moccia bir anekdot anlatarak yanıt verir: “Bir keresinde aspirin almak için eczaneye gittim ve pazarlamacı kadın bana ‘Sen Moccia mısın? Kitaplarını beğenmedim’ dedi. Bu yüzden meraktan ona sordum: ‘ama hangisi Özellikle beğenmedin mi?’ diye cevap verdi… ‘Hayır, hayır okumadım…’ Eh, gülümsedim ama bir türlü eleştiri yapamadım. ne dediğimi bilmeden“.

Moccia’nın sunduğu ve derece kursuyla birlikte kendisine 110 üzerinden 107 oyu kazandıran tezi hakkında Adnkronos’a şunları açıkladı: “Çalışmayı asla bırakmamalısın. Jack London’a teşekkür etmek istedim ve bana okumayı yazmayı sevdiren tüm öğretmenlerim. Tezde Jack London’ın bile hayatını anlatmaktan başka bir şey yapmadığı halde nasıl eleştirildiğini anlatıyorum. ‘Gökyüzünden üç metre yukarıda’ yazdığımda aynısı benim de başıma geldi. Yayınevleri reddetti, aşırı buldular ama yine de benim hayatımdı. Kendi cebimden çıkardım ve zamanla o kadar büyük bir başarıya ulaştı ki bu yıl Amerika’da yayınlandı!” kendileri”.