“Kızlar korkmayın ve hayallerinizi gerçekleştirin”

acidizing

New member
“8 Mart vesilesiyle kızlara ve genç kadınlara bir çağrıda bulunmak istiyorum: “Korkma. Ve hayallerinizi geliştirmeyi asla bırakmayın. Onlara iyi bakın, onlara sıkı sarılın, gelişmelerine izin verin. Arzuların dönüştürücü gücü paha biçilemez!” Diana Bracco ” başlıklı fotoğraf sergisi hakkında yorum yapıyorOlağanüstü“, belediye başkanının Roma'daki MAXXI'de elde ettiği başarının ardından Milano'ya geldi Giuseppe Sala Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle ziyaret etmek istedim. Fabbrica del Vapore'da 17 Mart'a kadar ücretsiz açıkMaruz kalma, Terre des Hommes'in tanıtımını yaptığı, küratörlüğünü Renata Ferri'nin yaptığı ve Bracco Vakfı'nın da desteklediği sergide, Ilaria Magliocchetti Lombi tarafından çekilen, 22-94 yaşları arasındaki 110 İtalyan kadın portresi yer alıyor..

Toplumun pek çok kesiminden gelen, yolculuklarıyla önyargıları ve ayrımcılığı aşarak hedeflerini gerçekleştirmenin mümkün olan pek çok farklı yolunu gösteren 'olağanüstü' insanlar. Girişimci, “Bu serginin çok sayıda kız ve erkek çocuk tarafından ziyaret edilmesini ve böylece serginin anlattığı gerçekten sıra dışı hikayelerden ilham almasını umuyorum” diyor. Ilaria Magliocchetti'nin fotoğrafı.. “'Olağanüstü' – serginin küratörünü hatırlatıyor Renata Ferri – kadın mağdur paradigmasını kültürel ve politik bir referans modeline dönüştüren toplumsal cinsiyet stereotiplerine karşı bir meydan okumadır”.

Fotoğraf sergisinin kapanış günü olan 17 Nisan'a kadara, Fabbrica del Vapore okullara ve vatandaşlara yönelik zengin bir toplantı programına ev sahipliği yapacakTerre des Hommes Italia'nın desteklediği serginin önerdiği temaları daha derinlemesine incelemek için tasvir edilen kadınların projeksiyonları, sanatsal performansları ve konuşmalarıyla. “Bizim #savunmasız kampanyası 12 yılı aşkın süredir kız ve erkek çocuklarını hapseden toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı çıkıyor Ayrımcılık, stereotipler, yoksulluk ve şiddet döngüsü“iddia ediyor Paolo FerraraGenel Müdür Terre des Hommes Italia şunları ekliyor: “Milano Belediyesi ile 'Straordinarie' ile başlayan ve önümüzdeki aylarda devam edecek ve Milano şehrini kültürel sunumun eşsiz bir örneği haline getirecek harika bir program inşa etmekten onur duyuyoruz. toplumsal cinsiyet konusunu birçok açıdan ele alacak bir dizi yenilikçi proje”.