'La notte del fuoco', 2024'ün en iyi İtalyan gerilim romanı ödülüne layık görüldü

acidizing

New member
Kindle formatında gazete bayilerinde ve internette mevcuttur.Ateş gecesi' (Mondadori), ilk romanı Paul Bernetti kim kazandı Mondadori'den '2024'ün En İyi İtalyan Gerilim Filmi' Tedeschi Ödülü. 'La notte del fuoco', yazarın evlat edindiği şehir olan Valencia'da geçen ve arka planda popüler Las Fallas festivali bulunan bir gizemdir. “Birisi bir adamı öldürmüş ve cesedini bir Falla'nın içine saklamış, Valencia'da derinden hissedilen ve yaşanan bir olay olan popüler Las Fallas festivali sırasında 19 Mart'ta kutlanan arındırıcı şenlik ateşinde yakmak için – Paolo Bernetti Adnkronos'a anlatıyor – Kendini soruşturma yaparken bulan kişi, büyükbabasının, eski bir avukat olan, masum bir adamın suçlandığı davayı yeniden açmasına yardım etmesi gereken İtalyan-İspanyol gazetecilik öğrencisi Fabio'dur. İkisi kendilerini Valencia'daki önemli bir ailenin ilişkilerini araştırırken bulurlar”.

'Ateş Gecesi'nin merkezindeki 'soğuk dava' nasıl ortaya çıktı? “Yıllardır Valencia'da yaşıyorum, İspanyol bir partnerim ve yarı İtalyan yarı İspanyol bir oğlum var ve Las Fallas festivali beni her zaman büyüledi ve ilgimi çekti” diye cevaplıyor. Valensiya'daki Google'da çalışan 35 yaşındaki Bernetti“Bu romanı – diyor – 2018'de 4 ayda yazdım, ancak sonraki 5 yılda onu geliştirdim ve bugüne kadar değiştirdim”. Tutkulu bir okuyucu olan Bernetti, halihazırda iki roman daha hazırladı ve ayrıca hikayesini görmeyi umuyor 'Ateş Gecesi' Sinemaya Aktarıldı Çünkü “Kitabın çok canlı bir ortamı var ve Valencia'nın birçok köşesini kitaba koydum.”

Çok beğenilen bir ayrıntı. Aslında, Giallo Mondadori editör kadrosunun 2024 Tedeschi Ödülü'nü 'La notte del fuoco'ya en iyi yayınlanmamış İtalyan gizemi olarak verme kararının nedenleri arasında, tam da yerin özelliği var: “Zamansız bir ayinin karanlık cazibesiyle kesişen parlak ve renkli bir Valensiya'da, gazetecilik araştırması şekilleniyor ve bu araştırma giderek psikolojik bir araştırmaya dönüşüyor ve karakterler ve çatışmalar yumağı içinde üç on yılı kapsayan karmaşık bir yeniden yapılanma çalışmasına hayat veriyor”. Yaz tatillerinin sessizliğinde tadını çıkarılacak ve Valensiya'yı ziyaret etmeyi planlayanlar için mükemmel bir gizem.