Menderes Belediyesi’nden zelzele bölgesine yardım kampanyası

accur

New member
Menderes Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıdan etkilenen 10 kente yardım kampanyası başlattı.

Menderes Belediye Lider V. Erkan Özkan, “Menderesli hemşehrilerimiz seferber olmuş biçimde canı gönülden yardımlarını ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu mevzuda hassas tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Menderes Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan uyum toplantısının akabinde ilçede “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” kampanyası başlattı.

Odun sobası, hijyen gereci, kullanılmamış giysi, bot, uyku tulumu ve battaniye üzere temel gereksinimlerin bağışlanacağı kampanyaya Menderesliler kısa müddette epeyce fazla bağışta bulundu.

Yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Özkan, “başlatmış olduğumız yardım kampanyasına epeyce kısa müddette olağan üstü bir yardım geldi. Bu manada tüm Menderesli hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Belediyemizin sıhhat grupları zelzele bölgesinde”

Özkan, Menderes Belediyesi olarak tüm çalışma arkadaşlarıyla nazaranve hazır olduklarını belirterek şunları kaydetti:

“Depremde meydana gelen acı durumu duyduğumuzdan beri, takımlarımızla birlikte tüm gücümüzle çalışıyoruz. Merkez Amfi Tiyatro, Gümüldür Spor Salonu ve Özdere Hizmet Binamızda tüm gruplarımızla birlikte yardımsever vatandaşlarımızdan gelen bağışları, depremzedelere ulaştırmak için ihtimamla hazırlıyoruz. Bu manada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

Menderes Belediyesi olarak sıhhat takımlarının de Hatay’a ulaştığını belirten Özkan, kelamlarını şu biçimde noktaladı:

“Menderes Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğümüze bağlı gruplarımız zelzele bölgesine ulaştılar. Bir cana bile dokunmak, yarar sağlamak bizler için büyük bir memnunluk.”

Öte yandan Özkan, tüm vatandaşlara da yardım davetinde bulunarak, “Gelin yardımları bir arada saralım” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı