Milano Pitch genç yazarlar için 2024 çağrısını başlattı

acidizing

New member
Art arda altıncı yıldır, Lombardiyalı yazar ve senarist adayları için en önemli fırsat geri dönüyor: 10 Temmuz 2024 Çarşamba gününe kadar katılmanız gerekiyor. Milano Pitch'ten ücretsiz aramaEkim ayında yayınlanmamış yayıncılık ve görsel-işitsel projelerini İtalya'daki sektörün en önemli firmalarına canlı olarak sunma ve toplam 26 bin avroluk kalkınma hibesi kazanma imkanı da sunuyor. Yayıncılık ve görsel-işitsel arasında giderek artan sinerjik bir bağlamda, Milano Pitch artık genç yetenekleri kültür ve eğlence endüstrisiyle buluşturan önemli bir yıllık etkinlik olarak kendisini pekiştirdi. Milano Pitch, 2019'dan bu yana 120'den fazla genç yazara 98 yayınlanmamış projesini (yalnızca 2023'te 170'i olmak üzere 700 alınan projeyle karşılaştırıldığında) 80'den fazla büyük yayıncılık ve görsel-işitsel şirkete sunma fırsatı verdi ve 120 binden fazla kişiye çalışma hibesi verdi. toplamda Euro (Storylab projesinin Geliştirme Hibeleri de dahil) ve Claudio Bisio, Cristiana Capotondi, Manlio Castagna, Paolo Cognetti, Alessandro D'Avenia, Giacomo Poretti, Elisabetta Dami, Licia Troisi gibi istisnai jüri üyelerinin yer aldığı.

İlk beş baskısında sunulan 98 projenin dörtte birinin etkili bir şekilde benimsenmesine ve geliştirilmesine olanak tanıyan çağrı, henüz 40 yaşını doldurmamış, Lombardiya'da ikamet eden veya mezun olmuş, mezun olmuş veya bir kursa devam edenleri hedef alıyor. Bölgedeki Üniversiteler ve Film Okullarında veya Anica Academy Ets kurslarında; Genç Kurgu, Yetişkin Kurgu, TV Dizisi ve Sinema kategorilerinin her biri için bir yazar grubunun kaydına da izin verilmektedir. Sacred Heart Katolik Üniversitesi Medya İletişimi ve Eğlence Lisesi (Almed) ve Fondazione Milano Scuole Civiche Luchino Visconti Civic Sinema Okulu tarafından Fondazione Cariplo, Anica Academy Ets ve Sae Institute'un desteğiyle desteklenmektedir. Milano Pitch, Lombardiya bölgesindeki görsel-işitsel ve yayıncılık endüstrisine ihale çağrıları, finansman, iş eğitimi ve yazarları ve sektörü desteklemeye yönelik toplantılar sayesinde ivme ve destek vermek amacıyla Mart 2018'de doğan StoryLab projesinin bir parçasıdır. sektör.

Storylab etkinlikleri Profesör Armando Fumagalli (Misp – Katolik Üniversitesi Uluslararası Senaryo ve Prodüksiyon Yüksek Lisansı direktörü) ve Profesör Minnie Ferrara (Civica Scuola di Cinema Luchino Visconti, Fondazione Milano ve Dizi Yüksek Lisansı direktörü) tarafından yönetilmektedir. Dizinin Geliştirilmesi, Geliştirilmesi ve Yaratıcı Üretimi). Tamamen ücretsiz olan çağrıya kayıt, yayınlanmamış ve henüz üretilmemiş kitap (Kıdemsiz Kurgu ve Kurgu olmak üzere iki bölüm) ve görsel-işitsel (Dizi ve Sinema olmak üzere iki bölüm) çalışmalarınızın konusunu göndererek yapılabilmektedir. 10 Eylül'e kadar senaryo yazarlığı öğretmenleri, yapımcılar, editörler ve yazarlardan oluşan bir jüri, 3 Ekim'de Milano'da düzenlenecek olan altıncı Milano Satış Konuşması Günü'nde yayınevlerine, yayıncılara, yapım evlerine ve yönetmenlere gösterilecek 16 ila 24 proje arasından seçim yapacak. Palazzo del Sinema Anteo. Bu yıl da toplam 26.000 Euro değerinde 4 geliştirme hibesi onaylandı (iki görsel-işitsel kategorinin her biri için 9.000 ve iki yayıncılık kategorisinin her biri için 4.000). Kabul edilen projelerin listesi www.milanopitch.it web sitesinde yayınlanacaktır.


Yalnızca Milano Pitch 2023'e yaklaşık elli katılımcı şirket vardı: Amazon Studios, Blackball Tv, Cattleya, Cinemaundici, Disney, Dude, Eagle Original Content, Eclettica, Eliseo Entertainment, Gaumont, Ht Film, Indiana, Kids Me, Lux Vide, Mediaset , Movimenti, Notorious, Publispei, Rai, Red Joint Film, Rigotz Stories, Sky, T-Rex Digimation, The Apartment for TV ve sinema; Il Battello a Vapore, Bookabook, Bur, DeAgostini Libri, Disney Global Publishing, Electa, Fabbri Editori, Feltrinelli Gribaudo, Garzanti, Giunti, Grandi & Associati, Mondadori, Newton Compton, Piemme, Pnla, Rizzoli Libri, Salani, SEM, Solferino, Yayıncılık için Sonzogno, Sperling & Kupfer, Terre di Mezzo. Katılımcı şirketlerin her delegesine, sunulan çalışmaların açıklamalarını, yazarların profillerini ve iletişim bilgilerini içeren bir Proje Kitabı verilir.

Narrativa Kids arasında yarışmak istediğiniz kategoriyi e-postanın içeriğinde ve 'Adaylık 2024' konusunda belirterek, 10 Temmuz saat 23.59'a kadar adaylı[email protected] adresine e-posta yoluyla yalnızca ve özel olarak başvurmak mümkündür. ve Narrativa, diziler ve sinema. Birden fazla kategoriye kayıt yaptırmak mümkündür ancak kategori başına yalnızca bir eser bulunmaktadır. Eserin PDF'sine ek olarak (kurmaca için her biri 2.500 karakterlik 4 ila 8 klasör, çizgi roman için en az 4 resimli tablo olsa dahi, dizi ve sinema için eserin tam konusu en fazla 15.000 karakterdir) karakterler ve senaryonun ilk 7-8 sayfası) https://milanopitch.it/ internet sitesinde yer alan katılım formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir.