Milano’daki Piazza Affari’de pahalı faturalara karşı sanatsal bir enstalasyon var.

acidizing

New member
Bu gece İş Meydanı ile Milano sessiz bir protestoya sahne oldu, yetkisiz bir sanat enstalasyonu dikkat çekmek içinartan enerji maliyetleri. Bir yerde, Milano borsasının genel merkezinin önünde göründü. eski dökme demir radyatörlerden yapılmış bir koltukta oturan bir adamın mankeni. Adam elektrik faturalarıyla kaplı bir melon şapka takmıştı; kolunda altın bir saat, krizin üstesinden gelmek için satabileceği tek şey. Kancadan kurtulan ve elimize düşen saat, hepimizin katlanmak zorunda kaldığı devasa harcamalar sonucunda insanların ve şirketlerin yoksullaştığının altını çiziyor. Bu, birçok şirketi kepenklerini indirmeye veya çalışanlarını işten çıkarmaya zorlayan ve sosyal doku için dramatik sonuçlar doğuran enerji maliyetlerindeki orantısız artışın ardından iş yapmanın zorluğunu ifşa eden bir girişimcinin kuklasıdır.

X, imzasıdır michael tombolini Cris Contini Contemporary tarafından temsil edilen Venedikli sanatçı, 59. Uluslararası Venedik Bienali Sanat Sergisi’nden Milano Agostino Sanat Galerisi’ndeki tek kişilik serginin ardından dönen, dünyanın simgesi olan şehre dönmeye karar verir. yeni bir muhalefet çalışması ile çalışma.

Michele Tombolini, “Enstalasyonumu ekonomi dünyasını en iyi temsil eden yerlerden birinde sergilemeye karar verdim,” diyor. çoğu insanın hayatındaki zorlukları dikkate almazlar. enerji maliyetleri genellikle anlamsız, abartılı bir politikanın veya yaşam tarzının sonucudur. bir ülkeye eziyet eden bir çatışmanın ve alternatif enerji bulma konusundaki isteksizliğin sonucudur. Çözümler Kamu yararı için karar veremem ama sanatım aracılığıyla bazı güncel sorunları vurgulayabilir ve kamuoyunu bilinçlendirebilirim ve diliyorum. sanat galerilerden çıkmalı ve sokağa çıkmalı, kendinizi sosyal dokuya bırakın. Bu performanslar duyarlılık uyandırabilir, gündelik hayatın pek çok sorununu destekleyen barışçıl ve medeni hareketler yaratabilir. Esere isim vermeyi seçtim. “İşiniz mi yoksa işiniz mi?” çünkü finans piyasasının stratejik merkezinin sadece işleriyle değil mevcut krizle nasıl başa çıkması gerektiğinin altını çizmek istedim”.