'Panda birbirini anlamayı seviyor', Bevilacqua birbirini nasıl seveceğini gösteriyor

acidizing

New member
'Panda birbirini anlamayı seviyor' ve birbirimizi sevmek. Giacomo Keison Bevilacqua83 doğumlu, ruh sağlığı konusunu mizah ve hassasiyetle ele alan yeni bir çizgi roman sunuyor bize. Komik olan 17 Mayıs'ta Gigaciao tarafından yayınlanacakGiacomo'nun birlikte kurduğu yayınevi Sio, Dado ve Fraffrog, 'Ben Bir Panda Kafasıyım' kitabının (Baopublishing tarafından 2023'te yayınlandı) ideal bir devamıdır. Bu yeni çalışmada Panda kaygı, korku ve stres gibi olumsuz duygularla ilgileniyor, bize onlarla nasıl savaşacağımızı ve aynı zamanda onlara nasıl uyum sağlayacağımızı, zihnimize ve bedenimize özen göstererek nasıl uyum sağlayacağımızı gösteriyor. Roma Sapienza Üniversitesi'ndeki sinir bilimci araştırmacının danışmanlığından yararlanan kitap, Stefano Lasaponara ve Mattia CastrignanoInstagram'da 250 binin üzerinde takipçisi olan bir osteopat influencer, terapinin yerini almak istemiyor ancak hem bilimsel hem de pratik açıdan cevaplar sunarak kendilerini daha iyi anlamak isteyenler için bir başlangıç noktasını temsil ediyor.

“Şurada yaşıyoruz çok hızlı hareket eden bir dünya ve beynimiz, yapılanma şekli nedeniyle, bu kadar güçlü sayıda uyarana dayanamaz ve bu nedenle açıkça kısa devre yapar” diyor Giacomo Bevilacqua, Adnkronos'a bu durumun nasıl olduğunu açıklıyor. akıl sağlığı sorunu özellikle artık bu tabuyu nihayet yıkan gençler arasında derinden hissediliyor. Bu konular hakkında çok fazla konuşma var ama izlenim sadece orada olduğu yönünde. bir rahatsızlığı paylaşmak. Ancak bu kitapta çözümler sunmaya çalıştım çünkü -sosyal medyada bile- bu talihsizliğe hepimiz çok gülebiliriz ama bu şeyler bizi yüceltmez. Umudum insanların uyanması ve bu egzersizlerin sağlıklı bir toplumun ayrılmaz bir parçası haline gelmesidir.”

“En çok yaptığım egzersiz zaman makinesi“, diyen Giacomo şöyle açıklıyor: “Bu güçlü stres veya zıtlık durumunda olduğunuzda, fikir, çok az zamanınız kalmışken ölüm döşeğinizde olduğunuzu ve tek bir ana geri dönmenizi sağlayan bir kask aldığınızı hayal etmektir. hayatınızın: şimdiki an”. Bu “son derece güçlü bir egzersizdir çünkü yaşadığınız o anın hayatınızın en önemli anı olduğunu ve diğer her şeyin arkasından geldiğini fark edersiniz. Bir teslimatı mı kaçırdım? Sorun değil, çok daha önemli bir şey yaptım. Bu egzersiz perspektifi geri yükler.” şimdiki an: kaybettiğimiz önemli bir şey.”

Giacomo, ikinci kişiliği Panda ile birlikte “sinir sistemini sakinleştirmeyi ve dengeyi bulmayı” bu şekilde başarıyor. Bunu bir oyun olarak gören oğlumla da yapıyorum.” VE babalık teması ikincil bir rol oynamaz. Romalı karikatürist, “Bir çocuk doğurduğunuzda artık hayattaki her şey için otomatik pilotu kullanamayacağınızı anlarsınız” diyor ve ekliyor: “Bir dizi davranışı ve alışkanlığı yıkmak zorunda kaldım. Hayatımın büyük bir bölümünde kendimi sevmedim ve en zor şey kendimle diyalog kurabilmek ve yeterince keyifli olabilmekti. Hala bunun üzerinde çalışıyorum ve bunu aktif olarak yapıyorum: akşam yatağıma gittiğimde kendime sarılıyorum ve kendime bugün iyi iş çıkardığımı söylüyorum.”

'Panda kendini anlamayı seviyor' “hayatımda bir yer imi koyma ihtiyacı hissettiğim için yazdığım bir kitap. Bu kitap bana yardımcı oldu, tedavi ediciydi. Kendim için yazmayalı yıllar olmuştu ve şimdi bu kitapta Bu aşamada hoşuma giden ve kendimi iyi hissettiren şeyleri yapmak istiyorum.” Gelecek projeleri? Romalı karikatürist gizemli bir gülümsemeyle “Yapmak istediğim birçok şey var ve şimdiden bir şeyler hareket ediyor” diye yanıtlıyor. Animasyon dizisinin olasılığına gelince, Bevilacqua kendisini “yorum yok” diyerek sınırlandırıyor ve umudu açık bırakıyor.