Raphael, yeni bir şaheser keşfedildi: Magdalene’nin bir tablosu

acidizing

New member
Keşif bir Raphael’in muhtemel eseri. Bu, yayınlanmamış bir tablodur. Perugino’nun karısı Chiara Fancelli kılığında Mary Magdalene. Derginin küratörleri bunu Adnkronos’a açıklıyor Uluslararası Konferans ‘İdeal güzellik. Raffaello Sanzio’nun mükemmellik vizyonuDün öğleden sonra Teatro Angel dal Foco’da gerçekleşti. Pergola (Pesaro-Urbino) ve haberin verildiği yer. Keşif daha sonra gelir Camerino Üniversitesi Ascoli Piceno şubesiyle yürütülen bilimsel bir çalışmaVeriyi kim sağladı, bilim adamı tarafından yorumlandı Jean-Charles PomerolParis’teki Sorbonne’dan fahri profesör ve diğer uluslararası uzmanlar.

Soruşturmanın sonuçları, İtalyan-Fransız araştırmasıbilimsel derginin bir sonraki sayısında yayınlanacaktır. ‘Açık Bilim – Sanat ve Bilim’ ‘Raphael’in Maddalena’sı veya öğrencinin Ustayı aştığı zaman’ başlığıyla. Dünkü konferans sırasında Leonardo da Vinci onuruna uluslararası bir ödül de verildi. Kardinal Gianfranco Ravasi Kültürel Araştırmalar bölümü için. Madre, Magdalene’nin sanatını ve ikonografisini keşfetmek için bu yolculuğa katıldı Maria Cecilia VisentinMeryem Hizmetkarları tarikatının dini ikonografisinde uzmanlaşmış papalık profesörü, Annalisa Di Maria Leonardo da Vinci ve İtalyan Rönesansı konusunda önde gelen uluslararası uzmanlar arasında, Neo-Platoncu akım konusunda uzmanlaşmıştır. Profesör bilimsel kısma müdahale etti Pomerol ve Andrea da Montefeltro Araştırmacı ve heykeltıraş, Dünya Barış Sanat Ödülü sahibi.

Raphael’e atfedilen ve 1500’lü yılların başlarına tarihlenen eser, kavak ağacı üzerine yağlı boya ile yapılmıştır ve İtalyan Rönesansının üstün bir sanatsal başarısını temsil etmektedir. Bu tablonun Palatine Galerisi’nde korunan ve Perugino’nun eliyle olduğu doğrulanan bir versiyonu, Villa Borghese’de ise atölye tarafından bir versiyonu olduğu doğrulanmıştır. Uzmanlara göre Raphael’in versiyonu, “Perugino’nunkine kıyasla hem stil hem de teknik açıdan çok daha üstün. Kompozisyonun zarafeti ve uyumu, Leonardo’nun da Vinci’nin nasıl yapılacağını bilen eserlerine benzer şekilde modele hayat veriyor.” varlığı ve onun ruhunu temsil eder; Toskana dehasının etkisi çok açıktır ve mevcut nüansın kullanımında ve ustalığında hissedilebilir.”

Laboratuar araştırmaları kullanımını vurgulamayı mümkün kılmıştır. toz alma tekniğiHazırlık çizimini aktarmak için kullanıldı. Resimsel kompozisyonun desteğiyle, çırakların ve atölye öğrencilerinin orijinal versiyonunu tanımak için önemli ipuçlarını temsil eden pişmanlıklar da vurgulanmıştır. Hazırlık ve resimsel katmanlar bizi Raphael’in elinin yapım aşamalarına götürüyor. Üstelik bu keşif, Raphael’in çalışmasının ilk orijinal versiyon olduğunu, yani diğer versiyonlara model teşkil eden ilk versiyon olduğunu doğrulayacaktı.