Rıdvan Dilmen’den Galatasaray yorumu: Ruhsal üstünlük Galatasaray’da

semaver

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 21. haftasında Galatasaray, deplasmanda Giresunspor’u 4-0 yendi. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, müsabakayı TV8,5 ekranlarında kıymetlendirdi.

İşte Dilmen’in yorumları…

“BANA OLAĞAN GELİYOR”

“Terazi vardır, ben yüzde 100’dür diyorum Okan Buruk’un başarısı için. Kulüp tarihi için değerli bir istatistik. Bu çeşit kulüpler için 10 maçlık galibiyetler bana olağan geliyor. Akhisar’la kupa şampiyonu oldu. Başakşehir’de lig şampiyonu oldu. Oyunculuk mesleğine baktığımız vakit da biroldukça başarısı var. Galatasaray’da 10 maçta artı 25 averaja ulaştı. Çok harikulade bir muvaffakiyet yakaladı.”

Okan Buruk

“SOLDAN ÇOK FAZLA ATAK GÖRDÜ”

“Hocanın ülkü orta alanı bu. Giresun’un da eksikleri fazlaca vardı. Galatasaray’ın konsantrasyon bozukluğundan kaynaklı soldan fazlaca fazla atak gördü. Torreira formsuz devam ediyor. Okan Buruk akıllı adam çabucak aldı oyundan.”

“KUSURSUZ OYNADILAR”

“Icardi’nin Mertens’e muhtaçlığı olduğu kadar, Mertens’in de Icardi’ye muhtaçlığı. Emin Bayram bugün kusursuz oynadı. Genel manada harikulade kademeler yaptı.”

“MAÇ BİTSİN DİYE DUA ETTİLER”

“2-0’dan daha sonra Giresun için önümüzdeki hafta oynanacak maç başladı. Maç bitsin diye dua eden bir Giresunspor vardı.”

“PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK GALATASARAY’DA”

“Ligin artık yarısı bitti. Ruhsal üstünlük büsbütün Galatasaray’ın elinde. Fenerbahçe’nin tam 7 değil, 8 puan önüne geçti. Fenerbahçe’nin Nef Stadı’nda 4 gol atması lazım ki genel averajda da gerideler. Trabzonspor için artık şampiyonluk yarışı bitti.”

“SEZON BAŞINDAN ÇOK FARKLI”

“Ben Galatasaray’ın aslına bakarsan puan kaybedeceğini düşünmüyordum. Galatasaray dönem başından fazlaca daha farklı. Maça da âlâ başladı. Birinci 30 dakika rakibine konum vermedi. 4-0’lık maçta bir de penaltı kaçırdı.”

“TARİHİ PUAN REKORU OLUR”

“Galatasaray için en tehlikeli rakip şu an Beşiktaş. Fenerbahçe’dilk evvel oynayacak bu maçı. Okan Buruk için fazlaca başarılı bir iş. Bu sene puan rekoru da kırılması lazım. İstanbul’da 3 büyükler haricinde 4 tane de İstanbul kadrosu var. Bunlar fazlaca tesirler. Çok seyehat etmemesi kulüpler için büyük avantaj. Tarihte bu kadar İstanbul grubunun olduğu bir dönem daha yoktur.”