Ruby ter, Karima’nın hikayesi: “Berlusconi’ye minnettarım, ondan samimi sevgi”

acidizing

New member
“Hayatımı, dönüştüğüm kadını, seçimlerimin nedenini ve beni bunaltan ve bunaltan bir hikayenin bana nasıl yatırım yaptığını, sonunda duyulmak, gerçekten görülmek üzere anlatmaya karar verdim”. Böyle başla Ruby namı diğer Karima El Mahroug’un kitabı, Ruby ter davasında yalan yere yemin ve adli belgelerde yolsuzluk suçlamasından Milan mahkemesi hakimleri tarafından beraat etti. Raffaella Cosentino’nun yazdığı ‘Karima’ biyografisi yarın sunulacak, ancak Adnkronos şimdiden kapsamlı alıntıları okuyabildi.

140 sayfada Fas asıllı genç kadının tüm hayatı yer alıyor.. “9 yaşımdan itibaren imaj kızı, kübist, fırıncı ve sokak satıcısı oldum – cankurtaran – yüzme bilmeden, güzellik uzmanı – hiçbir vasfım olmadan – Başkan Berlusconi’nin evine müdavim oldum. Birçok gece bir bankta yattım, 18 topluluktan kaçtım. Bir uçurumun kenarında tehlikeli bir şekilde yürüdüm, düşebilirdim ama düşmedim. Fahişe olabilirdim ama olmadım. Bugün ben Artık yaşamdan kaçışta bir çocuk değilim, otuz yaşındayım” diyor. Zorlu çocukluktan Milano’ya tek başına gelişe, 14 Şubat 2010’de Arcore’da akşamın erken saatlerine ve dönemin başbakanı Silvio Berlusconi ile buluşmaya kadar. “‘İyi akşamlar hanımefendi, ne kadar güzelsiniz. Bu gece benim konuğum olacaksınız’. Gülümseyerek karar verdim, ne diyeceğimi bilemedim, hala akşam hakkında hiçbir şey bilmiyordum ve hepsinden önemlisi, kim olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok. Gazeteleri okumadım, siyasetle ilgilenmiyordum”.

“Güzel kızların olduğu bir odaya girdik, süper bakımlı ve mükemmel saçları vardı. Biraz dağınık saçlarım, siyah pantolonum, atletim vardı. Kendimi rahatsız ve biraz yersiz hissettim” diye devam ediyor. “Başkan bana yanındaki koltuğu teklif etti ve diğer kızların gözleri beni biraz utandırdı. Yemek başladı ve kendimi tanıtmam istendi: Cevabı çoktan test ettirdim: ‘Benim adım Ruby Hayek, yarıyım. Mısırlı ve yarı Brezilyalı, yirmi dört yaşındayım. Annem Mısır’da ünlü bir şarkıcıdır.’ Şakalarla dolu bir akşam yemeği, ev sahibinin söylediği şarkılar, bir sürü bağırış. Kendimi yersiz hissetmeye devam ettim”.

İlk buluşmanın hikayesi detaylı. “Tatlı vakti gelince başkana döndüm: ‘Affedersiniz, sizinle biraz konuşabilir miyiz?’ diskoda dans ediyoruz ve genellikle orada değiştiriyoruz: Şık giyinmiş hissetmiyorum.Ne hakkında konuşacağımı bilmiyorum, biraz rahatsız hissediyorum ve sonra sevgililer günü ve erkek arkadaşıma sürpriz yapmak istiyorum.” (… ) ‘Tamam, devam et, bir dahaki sefere görüşürüz’. Benden telefon numaramı istedi, taksi çağırdı ve bana bir zarf verdi. Arcore’daki ilk akşam böyle sona erdi. Arabada 4 tane 500 euroluk biletin olduğu zarfı açtım, havalara uçtum, anneme para gönderip sakin olabilirim” dedi.

O andan itibaren Ruby, Berlusconi’nin evindeki akşam yemeklerine “belirli bir düzenlilikle” katılmaya başladı., yaşam standardımı kökten değiştirmeye yetecek kadar; Anneme para gönderebildim, kendimi destekleyebildim ve kendime bakabildim. Arcore’daki akşamlar hemen hemen aynıydı, akşam yemeği hep aynı üç renkli menüyle, akşam yemeğinden sonra yemek odasının altındaki odada, artık herkes tarafından “bunga bunga” olarak biliniyordu.

Akşam yemekleri sırasında “atmosfer sahte bir şekilde neşeliydi, ağızda bir hüzün tadı vardı. Hepsi abartılı bir şekilde çok güldüler. Kızlar en güzel, en seksi olmak için yarıştı., dışlandığım kendi yarışmalarında; beni ilk ‘farklı’, bir çingene olarak gören onlardı, dediler. Masadaki misafirler her zaman aynı değildi. Bazıları akşam yemeğinden hemen sonra ayrıldı, diğerleri durdu. Gösteriler, seksi baleler, giydirmeler, striptizler vardı. Bir kereden fazla göbek dansı yaptım, Kaddafi tarafından başkana verilen bir takım elbise giyiyor. Böylesine değerli bir elbiseyle dans etmek beni gururlandırdı, kendimi önemli hissettirdi. Özel”.

“Bazen gece kalıyordum. Kalmak çok keyifliydi çünkü sabah kahvaltı saati en ilginciydi. Başkan hayatını anlattı, bana çok uzak konuları ele aldı, hayran kaldım. Onun dünyası çok önemli ve bir şekilde, uzaktan da olsa onun bir parçası olabilmem bana inanılmaz geliyordu. Onurlu davranıldığımı hissettim, değerli bir muhatap gibi diyebilirim. Mesleğinin başlangıcındaki hikayeler en ilginç olanıydı çünkü bende yansıma için pencereler açtılar, bana bir olasılık duygusu verdiler. Bana her zaman çok kibar davranıldı ve inanıyorum ki içten bir şefkatleRuby diyor.

“Dayanamadığım şey, İçime dolan ve nasıl anlatacağımı bilemediğim açgözlülük iklimi – ve şimdi bile benim için bir sır olarak kalıyor – tüm bu insanlara nasıl güvendi ya da sadece onları etrafında istedi. Geriye dönüp baktığımda bu gözlemin benim için de geçerli olabileceğini tamamen anlıyorum, ancak her zaman farklı hissettim. Akşam yemeklerine katılmayı hiçbir zaman iş olarak görmedim. Bunu çok büyük bir ayrıcalık olarak gördüm. Karşılığında hiçbir şey istemeden ve ben hiçbir şekilde karşılık vermeye mecbur hissetmeden bana yardım etti. Bugün bile hissetmeye devam ettiğim şükranla değilse”.

Biyografi, Milano savcıları Antonio Sangermano ve Pietro Forno ile görüşmeyi dışarıda bırakmıyor, Villa San Martino’daki akşamların ayrıntılarını ilk toplayan kişi. “Başlangıçta hikayemle ilgileniyorlar gibi geldi bana ve toplantıların amacının beni büyütmek olduğuna inandım. Sonra bana Arcore’daki akşamları sormaya başladılar. Tuhaf hikâyelerime, onların ilgi odağı olmadığımı anladığımda, bir meydan okuma ve hatta biraz can sıkıntısıyla başladım.Hikâyelerim saçmaydı ve pervasızca uydurduğum her şeye inandıklarını düşünmemiştim. hepsi, anlattıklarımın olası sonuçlarını bilmiyordum. boş boş konuştum. icat ettim. çok şey yaptım. renklendirdim, her seferinde daha kesin ayrıntılarla. adlar, soyadlar, durumlar: en yaratıcı olanı. anlattım Ronaldo ile bir gece geçirdim ve sanırım Brad Pitt’in de beni evlat edinmek istediğini söyledim.”

İddia makamının yaptığı açıklamalar doğrudan 10 Ekim 2010’a götürüyor: “Faslı genç, “Yüzüm gazete bayilerindeki tüm gazetelerde her yerdeydi” diyor. Yakut Kapısı skandalı medyada başlamıştı. Hayatımda bir deprem. Olaylardan, insanların bakışlarından, gazetecilerin saldırılarından, yargı süreçlerinden büsbütün bunaldığım anlaşılmaz aylardı. Resmi olarak zarar gören taraf bendim, ama aslında benim hakkımda çoktan bir hüküm verilmişti: reşit olmayan bir fahişe. Uzun süre gerçek yaşımın bilinip bilinmediğini tartıştı. Fuhuş hafife alındı, bir gerçek. Sonuçta, başka ne yapabilirdim: böyle birini, böyle dans etmesini, böyle yaşamasını, oralara sık sık gitmesini. Aslında mahkeme sonunda şuna karar verdi: Başkan reşit olmayan fahişenin gerçek yaşını bilmiyordu. Amin”.

Sarayları sallayan “skandalın” patlak vermesinden sonra, benim de hayatım çok paramparça oldu; Kendimi analiz edip bu kadar uzaktan baktığımda olayların, gafilliğimin, sahte bir aşkın insafına kalmış görüyorum kendimi. Kendimi yanlış insanlara emanet ettiğim için kendimi kınıyorum (…)”. Herkes başkanın fahişesini görmek istedi, 17 yaşındaki bir kızı gören, kovalanan, kullanılan, fotoğraflanan, sürekli avlanan kimse yoktu.“. Yaralanan taraf olduğu o duruşmada, genç kadın kendini “derinden suçlanmış, hatta çoktan yargılanmış” hissediyor.

Bugün, 13 yıl sonra Karima, o “yetişkin zırhına sahip kıza”, insafına yeni gözlerle bakıyor: “Cümle bana yönelik olsa da, sadece Ruby’den, bir karakterden, bir karakterden bahsediyor. (…) Hayatımı sömürmek istemekle suçlanma riskinin farkında olarak hikayemi anlatmaya karar verdim. Adalet zamanını bekledim, hakaretler gördüm, popülerlik peşinde koşmadım. Ancak şimdi, sadece kim olduğumu söylemek istiyorum.. Ben böyle yapıyorum, bir kitapla. İnsanın unutmak isteyeceği bir hikayeye ışık tuttuğumun farkındayım. Ruby’yi kaderine bırakıyorum ki umarım bir gün hikayeyi daha iyi yerleştirip anlatabilir. Ben, Karima, bir mahkeme salonunda veya seyircinin gözünde hüküm giymiş veya beraat etmiş, hayatımı toplayıp ötesine geçiyorum. Çünkü insanın ergenliğinin, yaşamının, hakikatinin elinden alınması, kimliğini kaybetmesine neden olur. Artık kim olduğunu gerçekten bilmiyorsun. Şimdi doğru frekansa ayarlandığımı hissediyorum”, diye bitiriyor Karima El Mahroug.