SağlıkKent Konutları’na 24 saatte 456 müracaat

accur

New member
Sağlık Kent Konutları projesinde 212 dairenin Yeni Konutum Modeliyle satışı için müracaatlar başladı. Büyük ilgi goren projeye birinci 24 saatte 456 kişi başvurdu

SağlıkKent Konutları’nda kalan 212 daire için 24 saatte 456 müracaat yapıldı. Büyükşehir’in pandemi devrinde büyük emek harcayan sağlıkçılar için projelendirdiği konutlara kâfi müracaat olmamıştı. Kalan 212 daire için Yeni Meskenim Modeliyle satışlara başlandı. Online yapılan müracaatlarda sağlıkçı olma şartı aranmıyor. Kocaeli’de ikamet eden ve gerekli koşulları yerine getiren tüm vatandaşlar başvurabiliyor.

HAK SAHİPLERİ KURA İLE BELİRLENECEK

Yeni Konutum Konut Finansman modeli kapsamında 0,69 kredi oranı ile kredilendirilecek daireler için son müracaat tarihi 28 Şubat olarak belirlendi. Müracaat süreçleri online olarak kentkonut adresinden gerçekleştiriliyor. Hak sahipleri kura sistemi ile belirlenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuranların Kocaeli vilayetinde ikamet etmesi, son 1 yıl içerisinde kendisi, eşi ve velayetleri altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması gerekiyor. Müracaat bedeli olarak 2.000 TL ödenirken tamamı peşin ödemelerde yüzde 5 indirim yapılacak.

YENİ KONUTUM FİNANSMAN MODELİ

Satışa sunulan konutların kredi süreçleri T.C. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınca ilan edilen Yeni Konutum Konut Finansman modeli kapsamında yapılacak. Buna göre müracaat yapanlar yüzde 10 peşinat, 0,69 kredi oranı, birinci 3 yıl taksit ödemelerine hazine dayanağı üzere avantajlardan faydalanabilecek. Müracaatların kredi kıymetlendirme ve süreçleri bankanın uhdesinde olacak. Kredi kullanması yapılan konutlar 5 yıl mühletle satılamayacak.

PROJE DETAYLARI

36 bin 093 m² alanda hayata geçirilen projede; 69,86 m²‘lik 1+1, 88,05-98 m²’lik 2+1, 132,05-135,13 m²‘lik 3+1 daire tipleri bulunuyor. Projenin 7 bin 550 m²’si yeşil alan, 915 m²’si çocuk oyun alanı ve spor alanı, 15 bin 036 metrekaresi ise yol ve otopark olarak kullanılacak. İnşaatı devam eden projenin 2023 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı