Sangiuliano: “Fus libri, Amazon vergileri, adil kitapçı ücreti” ve Lenin’den alıntı yapıyor…

acidizing

New member
Alıntı Leninbu durumuda Gennaro Sangiuliano, hiçbir şekilde açık değil, ancak Kültür Bakanı Bolşevik devrimcinin kendisine “ne yapmalı?” İtalyan kitap dünyası için doğru ‘tedavi’ hakkında. Bunu da genel merkeze müdahale ederek yapıyor. Konf-ticaret tarafından düzenlenen kitapçılar için ileri eğitim kursunun açılışında Ali, İtalyan Kitapçılar Derneğikendi sorusunu cevaplamak için bir dizi teklif hazırlıyor.

“Ben bir kitap fanatiğiyim -” diye başlıyor – neredeyse bütün paramı kitaplara harcadım, 15.000’den fazla kitabım var, hatta bazıları değerli: o parayla kendime bir daire alabilirdim… Kitap sevgim samimidir ve profilimde her gün önerecek kadar uygulanmaktadır. twitter Okunacak bir kitap”. Ardından, bakanın önerileri: “Özel mülkiyete ait olmayan ancak mülklerde bulunan kitapçılara sübvansiyonlu kiralar için adil bir ücret belirlemek. Belediyeler ve Bölgeler, bankalar ve diğer kuruluşlar; çünkü kitap bir deterjan değildir, etik bir değeri vardır ve herhangi bir ticari faaliyetmiş gibi ele alınamaz. Bir ulusun yurttaşlık duygusu ve iyi yurttaşların gelişimi de okumalarının sürekliliğine bağlıdır.”

Sonra: “Dijital var ve biz Luddite değiliz… ama Amazon vergi vermeli!”. Ayrıca, “sinema veya tiyatro için bir Fus olduğu gibi, bir de FUS olmalıdır. yaygara Ayrıca kitap dünyası için de”. Son olarak, “Uzmanlarıma, kalpazanlığa ve kitap metinlerinin kötüye kullanılmasına karşı cezaların ciddi şekilde sıkılaştırılmasını incelemeleri talimatını verdim”, diye duyuruyor Sangiuliano, “Ben Kültür Bakanı sadece dört ay, son yıllarda pek çok şey çürümeye bırakıldı”.

(İle ilgili Enzo Bonaiuto)