Sivas’ta karşısına çıkan ‘canavarı’ görüntüledi

Zakariya

New member
Sivas’ta boş vakit içinderında sık sık toprağa çıkarak tabiat ve yaban ömrü fotoğraflayan veteriner teknikeri Burak Can Arslan, bu defa unutamayacağı bir an yaşadı.

Arazide gezdiği sırada bir anda karşısına çıkan kurt ile 30 saniye göz göze gelen Arslan, kurdun fotoğrafını çekmeyi başardı.

“Beni takip etti”

Kurdu fotoğraflamayı başardığı için kendini şanslı hissettiğini belirten Arslan, şunları söylemiş oldu:

“Asıl mesleğim veteriner teknikerliği ama bunun yanı sıra kuş ve yaban hayatı fotoğraflıyorum. Yerde birfazlaca memeliyle karşılaşıyorum ancak bu sefer bir kurtla müsabaka fırsatım oldu. Yaşlı erkek bir kurttu ve temasımız yaklaşık 30 saniye sürdü. Bir anlık bir müsabakaydı. Ortamızda 20-30 metrelik bir ara vardı. Yürürken beni takip etti ve bana baktı. O esnada fotoğraf yakalama talihim oldu. Bunun büyük bir baht olduğunu düşünüyorum”

“bu biçimde ürperti ve bakışma yaşamamıştım”

Arslan, kurtların toprakta epeyce sıkıntı görüldüğünü belirterek, “İlk gördüğüm anda tüylerim ürperdi ve yaklaşık 15 saniye fotoğraf çekemedim. Daha evvel bir sürü hayvan fotoğrafladım ama bu biçimde ürperti ve bakışma yaşamamıştım. Benim için hayli hoş bir tecrübe oldu. Kurtlar toprakta fazlaca güç görülüyor. Kurdu gördükten daha sonra 15 dakika daha sonra kar fırtınası başladı. Muhtemelen o da tepeden aşağıya hakikat iniyordu. Türkiye’de kurt fotoğraflamak güç bir iş çoklukla foto kapanlarla çekiliyor. Birebir karşılaşabilmek epey farklı bir hissiyat.” şeklinde konuştu.