Turistler, beyaza bürünen Kapadokya’ya hayran kaldı

Zakariya

New member
Yurdun birfazlaca bölgesinde başlayan kar yağışı Nevşehir’de de yüzünü gösterdi.

Gece saatlerinde tesirli olan yağmur, sabah saatlerine yanlışsız yerini kar yağışına bıraktı.

Türkiye’nin en kıymetli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da peribacaları beyaz örtüyle kaplandı.

Kapadokya’ya gelen turistler, karla kaplı bölgeyi gezerek fotoğraf çekti.

Bölgede peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, şapel ve manastırları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler yılın her mevsimi konuklarına farklı görüntü sunuyor.

“Manzaranın görülmesini tavsiye ederim”

Yerli turistlerden Halit Özden, Sivas’tan gezmek için geldiği Kapadokya’da karla müsabakanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Özden, “Yaz mevsiminde de gelmiştik lakin kışın nasıl diye merak ediyordum. Bu hoş görüntünün görülmesini tavsiye ederim.” dedi.

“Kış görüntüsü daha düzgün görünüyor.

Hüseyin Kaya da yaşanan kuraklığın son bulmasını dileyerek, “Kapadokya’ya daha evvel birkaç sefer gelmiştim. Burada kış görünümü daha hoş daha âlâ görünüyor. Bu sene kış Anadolu’ya geç geldi, kar yağışlarının sürmesini isterim.” diye konuştu.

“Hayran kaldım”

Ailesi ile yarıyıl tatili ötürüsıyla bölgede bulunan Ada Ceylin de kar yağışının akabinde peribacalarının bulunduğu alanda oluşan görünüme hayran kaldığını söz etti.

Peribacalarını fotoğrafladığını anlatan Ceylin, şöyleki konuştu:

Kapadokya, kar yağmasıyla epeyce hoş manzaralara konut sahipliği yapıyor. Fotoğraf çekmek için fazlaca uygun. Hem geziyor tıpkı vakitte fotoğraf çekiyorum.”

Meteoroloji bilgilerine bakılırsa, bölgede kar yağışının aralıklarla hafta başına kadar süreceği kestirim ediliyor.