'Via Crux', seks, özgürlük ve küçük sabun: Cruciani manifestosu

acidizing

New member
Kazandı. Radio24'te yirmi dört yıl, 'La Zanzara'nın dümeninde 18 yıl ve tüm bu zaman boyunca Giuseppe Cruciani, Confindustria liderleri, çeşitli azınlıkların savunulması dernekleri, akşam 7'de, insanlar eve döndüğünde ve “Carisio gişelerinde gülmek istiyorlar, gülmek istiyorlar”, dinleyici Francesco da Novara'nın aile arması sloganı haline gelen ifadesiyle, tartışılan 'utanç verici' konulardan öfkelenen aktivistler tarafından en çok tartışılan sunucuydu. Homofobik, ırkçı, kadın düşmanı, fuhuş sömürücüsü: Cruciani her saldırının, her istifa talebinin ve hatta bazı mevsimlerde alternatifleri koklamasına neden olan kendi belirsizliklerinin üstesinden geldi (Radio Deejay boşuna ona kur yaptı). Ve şimdi 'Sole 24 Ore' radyosunun amiral gemisi programlarından biri olan 'La Zanzara', aynı zamanda İtalya'nın en çok dinlenen podcast'lerinden biri haline geldi.

Dinleyicileri heyecanlandıran ve çileden çıkaran konular sunucu tarafından özetlenmiştir. Kahire'den yeni çıkan 'Via Crux' adlı kitap
YayımcıCruciani'nin reddettiği her şeyi sıraladığı siyasi doğruluğa karşı bir manifesto: iptal kültürü, feminizm, göç, LGBT diktatörlüğü, çevrecilik. Bencilliğe ve özgürlüğe, özellikle de istediğini söylemek ve istediğin kişiyle yatmak için bir övgüde bulunurken. Nadiren yıkadığı ve övündüğü bedeni, bu liberteryen savaştan kurtulmuş değil: işte dört gecelik ücretli seks ('ki bu beni fahişelerin düzenli ziyaretçisi yapmıyor, hatta meraklı bir müşteri bile yapmıyor') veya yirmi beş yaşındayken Vladimir Luxuria tarafından kurulan tarihi bir Roma kulübü olan Muccassassina'da keşfettiği röntgenciliğin hikayesi: “Eşcinseller arasındaki bir ilişkiyi gözlemlemenin beni harekete geçirdiğini anladım”.

Kitapta, 'Crux' yasal fuhuş, herkes için gerçekten eşit evlilikler, kısıtlamalar olmadan kiralanabilir rahimler hayal ediyor, ancak diğer yandan sınırların, dikenli tellerin ve kulelerin hayranı, “çünkü bunlar, biz vatandaşların karar verdiğimiz gibi davrandığımız bir bölgeyi sınırlandırıyor”, “göçmenleri ideal kurbanlar olarak kullanmak isteyenlerin iyilikseverliğine karşı, ancak insan tacirlerinin elinde bırakılan kitlesel yasadışı göç, mücadele edilmesi gereken bir suç olgusudur ve insani bir acil durum değildir”. Ve sonra, vali Francesco Messina'yı ve son on yılda azalan ve örneğin bizimkinden daha gelişmiş ve daha az ataerkil olarak kabul edilen Kuzey Avrupa gibi diğer ülkelerden daha düşük olan kadın cinayetlerinin var olmadığını iddia ediyor: “Bakanlar ve kurumlar bizden bunu yapmamızı istediği için, bir suçlu eski sevgilisini öldürürse biz erkekler neden suçlu hissedelim? Hiçbir şeyden suçlu hissetmiyorum”.

Kitabın doğduğu tiyatro gösterisini bölen 'Ultima generazione' adlı çevreci harekete, 'Ultima degenerazione' olarak yeniden adlandırılan, göndermelerde bolca bulunuyor: “Bu yeşil şampiyonların neredeyse hepsi Batı'da yaşıyor, yozlaşmış ve hasta Batı'nın onlara verdiği konforlarla yaşıyorlar, ancak onları ayrıcalıklı kılanlardan nefret ediyorlar; serseri gibi davranan zenginlerin çocuklarınınki gibi klasik bir sendrom. Ve iklim vazektomisini, çevreyi kurtarmak için çocuk sahibi olmamayı vaaz ediyorlar. Ama ben onların hacı Madonna'sı olmalıyım ve beni yağlı saçlarla, bakımsız sakalla, kirli bir şekilde gezdirmeliler, çünkü sudan kaçınıyorum ve kıyafetlerimi mümkün olduğunca az değiştiriyorum”.

Ama Cruciani'nin ve David Parenzo ile sunduğu 'La Zanzara'nın başarısı, küfürlü dilin ve dinleyiciyi 'pater' etme yeteneğinin ötesinde, deri değiştirebilmesine bağlıdır (iç çamaşırı değil, her zaman aynıdır): siyasi ve yaşam tarzı haberlerini her ne pahasına olursa olsun aramayı, konukları kader sözüne kadar sıkıştırmayı, ardından tüm çevrimiçi gazeteler tarafından ele alınan ve ertesi gün gazetelerde tartışma yaratan basın bültenlerini yayınlamayı hedeflediği bir on yılın ardından, bugün güncel olaylar olmadan, parlamenterler olmadan, Domenico Scilipoti ve Antonio Razzi (bir keresinde Cruciani'ye İsviçre'de bir geneleve eşlik etmişti, ancak sadece şoför olarak) olmadan yaşamaya tasarlanmış durumda.

Karakter kadrosu, toplumun aşırılıklarıyla birlikte sürekli değişiyor ve gazetelerin aylar sonra fark ettiği çılgınlıkları engelliyor. Bugün amatör erotik filmleriyle Brezilyalı, şişelere binlerce avro harcayan ve 'taze dansı yapan' Filippo Champagne ve Instagram ve TikTok'ta hüküm süren ve artık parlamento salonlarında olmayan diğer canavarlar (Risianca konuşursak) var. Buna röntgencilik diyor, ancak Cruciani'nin merakı bu sirki ayakta tutan ve her gün ve iki buçuk saat boyunca hala güvenilir ve otantik olmasını sağlayan şey.