Yılbaşı masalarının vazgeçilmezi: Kuruyemişler 400 liraya kadar çıktı

Zakariya

New member
Yeni yılı meskenlerinde karşılayacak olan vatandaşların telaşı sürüyor.

Süslemelerin yanı sıra hazırlanacak olan yemek masası için de menüler oluşturuldu.

Kuruyemişçilere akın ettiler

Masaların vazgeçilmezleri içinde ise hiç elbet kuruyemişler yer alıyor.

Bu kapsamda yeni yıl akşamı öncesinde vatandaşlar kuruyemişçilere akın etti.

70 liradan başlayıp 400 liraya kadar var”

Uzun yıllardır kuruyemiş dükkanı işleten Yafez Ünsal, “Yeni bir yıla giriyoruz ister istemez bunun bir heyecanı var. Eski bir yılı geride bırakıyoruz sevinciyle hüznüyle halkımızda bunu kutlamak için kuruyemiş şayet olmazsa olmazı. Kuruyemiş çeşitleri 70 liradan başlayıp 400 liraya kadar var. Karışık çeşitlerimiz var lüks, özel, ekonomik fiyatlarda ona göre değişiyor. Her vatandaşın bütçesine bakılırsa eser bulunuyor. Kahveye yılbaşı özelinde bir ilgi oluyor. Şekerde de renkli, özel üretim, damla sakızlı, kahveli üzere masaya süs olarak da konulabilen çeşitlerde de hareketlilik oluyor. Evvel ülkemize ve İslam alemine yeni yılın memnunluk huzur getirmesini diliyorum” dedi.

“Yılbaşı klasiği, onsuz olmaz”

Kuruyemiş dükkanından yılbaşı alışverişi yapan Okşan Kılıç, “Karışık kuruyemiş aldım. Ülkemize ve milletimize sağlıklı sıhhatli yeni bir yıl olsun. Kuruyemiş bir klasik aslına bakarsanız yılbaşı klasiği, onsuz olmaz. Biz de kendi çapımızda aldık yiyeceklerimizi programımızı yaptık, menümüzü oluşturduk kuruyemişsiz olmaz.” diye tabir etti.