2022’ye madalyayla başlayan Çolak ile Asil, maksatlarını anlattı

semaver

New member
Dünya şampiyonu unvanlı İbrahim Çolak, sıkıntı bir tertip olan Dünya Kupası’nın hoş geçtiğini söylemiş oldu.

Almanya’dan altın madalya ile döndüğü için memnun olduğunu kaydeden İbrahim Çolak, “2022’ye bu biçimde başlamak bana büyük moral oldu. Zira geçen sene performansım berbat değildi lakin kıl hissesi, ufak talihsizliklerle madalyayı kaçırmıştım. Bu seneye madalyayla başlamak hem moral oldu birebir vakitte yıl sonuna gerçek bu performansımın daha da üstüne çıkabileceğimi gösterdi. İnşallah rastgele bir kaza, bela, sakatlık olmadan, bu yılki gayelerimizi başarmak için çalışmalara devam edeceğim.” diye konuştu.

İbrahim Çolak, önlerinde Mısır ve Azerbaycan’daki Dünya Kupası çabaları olduğunu belirterek, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Bu yılki Avrupa şampiyonası 2024 Paris Olimpiyatlarına kadro olarak gidebilmemiz için birinci eleme yarışımız olacak. Orada birinci 12 ülke ortasına girmemiz gerekiyor. Bizim maksadımız natürel ki ekip olarak madalya almak, 29 Ağustos’ta düğünüm olacak. daha sonrasında ekim sonunda dünya şampiyonası var. Orası da hem kişisel hem ekip yarışı. Daha hayli yüklü olarak kadro amacına odaklıyız bu yıl. daha sonrasında ferdî gayelerimiz geliyor.”

Adem Asil: “Bizim için epeyce düzgün bir motivasyon oldu”

2022’deki birinci müsabakasında bronz madalya kazanan Adem Asil de ekip olarak âlâ bir gayret gösterdikleri Dünya Kupası’ndan 2 madalya ile döndüklerini söylemiş oldu.

“Bizim için güzel bir motivasyon oldu. Bu yıl en kıymetli gayemiz kadro olarak yarışmak. Ferdî hedeflerim var fakat kadro yarışlarını birinci amacımıza koyuyoruz. Birinci dönemin müsabakası, grup olarak yeterli yarıştık, âlâ gidiyoruz, daha yeterli olacağımıza inanıyorum.”

çabucak hemen sene başında bulunmasına karşın yeterli bir seri çıkarttığını kaydeden Adem Asil, “Yeni hareketler, yeni seriler deniyorum. Benim için sahiden büyük bir motivasyon oldu, yeni müsabakada üçüncülük. Bir daha sonraki müsabakada daha güzel olacağımı hissediyorum. Gerçek yoldayım, gerçek yoldayız, inşallah önümüzdeki müsabakalarda daha güzel olacağız.” tabirlerini kullandı.