A Kadrosu karla çabada ağır mesai harcıyor

accur

New member
Kış mevsimine kuvvetli araç ve ekipmanlarla giren A Kadrosu takımları, ağır kar yağışında kırsal mahallelerde küreme ve tuzlama çalışmalarına dayanak veriyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal bölgeler başta olmak üzere hizmetlerin daha faal ve süratli sağlanabilmesi maksadıyla mahallelerde acil konularda hizmet veren A Grubu takımları, vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını 24 saat boyunca sürdürerek, karla çaba eden Fen İşleri Dairesi’ne bağlı takımlara dayanak veriyor.

KÖY YOLLARI, ACİL SERVİS VE CAMİ GİRİŞLERİ
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi takımları, kentte ve kırsalda vatandaşların, ağır kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için tüm gruplarıyla 24 saat boyunca uğraş ediyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde misyon yapan ve kış mevsimine envanterine kattığı kuvvetli araç ve ekipmanlarla giren A Ekibi, araç parkında bulunan küreme ve tuzlama araçlarıyla karla uğraşa takviye veriyor.

KAR BIÇAKLI TRAKTÖRLER

Bilhassa, kar küreme bıçağı takılan traktörler, hareket kabiliyetleriyle kırsal mahallelerde küreme ve yol açma çalışmalarında aktif rol oynuyor. Gruplar, kırsal bölgelerde araçlarıyla karda mahsur kalan vatandaşlara kısa müddette ulaşarak kurtarıyor. Gruplar, kırsalda sokak hayvanlarına kuru mama takviyesi de veriyor. Bu kapsamda takımlar, Kocaeli’nin kırsal kısımlarındaki yolları açık tutmak için daima küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Vilayet genelindeki hastanelerin acil servis girişleri, köprü, cami, otogar, üst geçit ve viyadüklerde oluşan karları temizleyen grupları, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını tüm süratiyle devam ettiriyor.

GRUPLAR 7/24 VAZİFE BAŞINDA
Gece boyunca vatandaşların kardan etkilenmemesi için çalışan A Ekibi grupları, ayrıyeten halkın ortak kullanım alanı olan merdivenlerde oluşan karların da paklığını gerçekleştiriyor. Araç ve ekipmanlarıyla 24 saat boyunca teyakkuzda olan takımlar, üstgeçitler, aile sıhhati merkezleri, otobüs durakları, kamu binalarının önü, ibadethaneler ve ilçelerin çeşitli noktalarında kar yağışının olumsuz tesirlerine karşı kar küreme ve tuzlama çalışmalarını orta vermeden sürdürüyor. Vatandaşlar, karla gayrette ağır mesai harcayan A Ekibi takımlarına teşekkür ediyor.Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı