Abdullah Avcı: “Bu sene tüm kupalara talibiz”

semaver

New member
Abdullah Avcı, Trabzonspor’un Antalyaspor’u Ziraat Türkiye Kupası’nda elediği maçın akabinde konuştu.

Abdullah Avcı yaptığı açıklamada, “Vitor Hugo’nun durumunu bilmiyorum. MR’a gidecek. O manada keyfim kaçık. aslına bakarsan eksik olduğumuz bir bölgeydi. Ne olduğunu bekleyeceğiz, umarım fazlaca önemli bir şeyi yoktur. Eksik bölgemiz dediğim üzere, genç oyuncularımız var. Durumuna göre tahliline bakacağız.” dedi.

Nuri hocayla gelişen bir Antalyaspor olduğunu lisana getiren deneyimli teknik adam, “Oyunculara teşekkür ederim. Ne istiyorsak yapmaya çalışıyorlar. Baskıyı epey düzgün yaptılar 3. bölgede baskıyı epey uygun yaptık. Hem toparlanma, hem merkezi kapatma, kenarlara yönlendirme vardı. Nuri hoca ile gelişen, hem oyuncu kalitesi hem oyun tertipleri var. Uygun bir grup Antalyaspor. Bizim durumlarımız var, direkten dönen toplar var. Son haftalarda attığımız kadar, direkten dönen toplarımız var.” sözlerini kullandı.

Oynadıkları oyunun kendilerini memnun ettiğini belirten Avcı, “Oyun bizi keyifli ediyor. Tertip çalışıyor. Yüksek şiddetli bir maçtan çıkmıştık geçen hafta, bu biçimde bir takım çıkardı. Memnunuz, maç açık kanalda lakin stadyum bir daha doluydu. Taraftarlara teşekkür ediyorum. Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış, maksat ve sonuna kadar gitmek vardır. Bugün bir adım daha attık. Bizim için bu amaç değerli. Trabzonspor, bu kupayı en son iki sene evvelden kazandı. Biz bu sene hepsini istiyoruz” formunda konuştu.

FENERBAHÇE MAÇI AÇIKLAMASI

Fenerbahçe’yle oynayacakları maçla ilgili de konuşan Abdullah Avcı, “Hedefi olan ekipler, büyük ekipler, daha evvel de maç yaptılar, bundan daha sonra da yapacaklar. Umarım seyir zevki hoş yeterli bir karşılaşma olur. Hafta sonuna hem zihinsel, hem fizikî olarak en âlâ biçimde hazırlanacağız.” kelamlarını kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Tecrübeli teknik adam basın toplantısında ise, “Antalyaspor ile ligin birinci yarısında bir karşılaşma yapmıştık. Nuri Hoca geldikten daha sonra diğer bir formasyon ve öbür bir oyun. Devre ortası katılan oyuncularla ve değişen formasyonlar birlikte ligimizin kaliteli bir ekibine karşı oynadık. Lig diğer, burası öbür ve içeride oynuyoruz. Birinci yarı yeterli işler yaptık. Gol bulduk, direkten dönen var. Kenar ortadan durum verdik. İkinci yarıya itibariyle baskıya devam etmek istedik fakat yapamadığımız anlarda, merkezi kapatma, kenara yönlendirme planlarımız vardı. Vakit zaman başarılı olduk. Tahminen oyunu daha evvelden koparabilirdik.” diye konuştu.

Avcı, kupanın kendileri için değerli bir gaye olduğunu belirtip, “Bizim için bu amaç kıymetli. Trabzonspor, bu kupayı en son iki sene evvelden kazandı. Biz bu sene hepsini istiyoruz” dedi.