Adalet Bakanlığı 12 bin 823 işçi alımı başvurusu nasıl, nereden yapılır 2022? İşte müracaat kuralları

Zakariya

New member
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Adalet Bakanlığına çeşitli takımlarda toplam 12 bin 823 işçi alımı yapılacağının muştusunu verdi.

Bozdağ’ın paylaşımına bakılırsa; adliyelere 6 bin 459, ceza infaz kurumlarına 5 bin 563, icra dairelerine 500, bakanlık merkeze 188, işçi eğitim merkezlerine 113 olmak üzere toplam 12 bin 823 işçi alımı yapılacak.

Duyuru daha sonrası başvuruda bulunmak isteyen binlerce aday, Adalet Bakanlığı işçi alımı tarihleri, kaideleri, müracaatların ne vakit başlayacağı üzere bilgileri araştırmaya başladı.

Pekala, 2022 Adalet Bakanlığı 12 bin 823 işçi alımı müracaatları ne vakit başlıyor? Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılır, müracaat kuralları neler? İşte ayrıntılar…

ADALET BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT TARİHLERİ

Adalet Bakanlığı 12 bin 823 işçi alımı müracaatları, 1 Mart tarihinde başladı ve 17 Mart tarihinde sona erecek.

Bakanlık Merkez ve İşçi Eğitim Merkezlerinde Çalıştırılmak Üzere 301 Kontratlı İşçi Alımı müracaatları e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Meslek Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakanlığa alınacak 12 bin 823 çalışanın imtihan müracaatlarının 1 Mart 2022 Salı günü başlayacağını duyurdu.

Bakan Bozdağ, toplumsal medya hesabındaki paylaşımda, Adalet Bakanlığına çeşitli takımlarda toplam 12 bin 823 çalışanın alınacağını belirterek, “12 bin 823 işçi alımı imtihan müracaatları 1 Mart 2022’de başlıyor. Adalet Bakanlığında çalışmak isteyenler için güzel olsun. İmtihanlara girecek herkese muvaffakiyetler diliyorum.” tabirlerini kullandı.

Paylaşımda yer verilen tabloya bakılırsa, Bakanlık tarafınca adliyelere 6 bin 459, ceza infaz kurumlarına 5 bin 563, icra dairelerine 500, merkeze 188, işçi eğitim merkezlerine 113 olmak üzere toplam 12 bin 823 işçi alımı yapılacak.

ADALET BAKANLIĞININ YAYINLA

ADALET BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT KURALLARI

30 yahut 35 yaşını tamamlamamış olmak.

2020 yahut 2021 senelerında yapılan KPSS’den P94, P93 yahut P3 puan cinsinden en az 70 puan almış olmak,

En az Lise mezunu olmak kaidesi ile Önlisans yahut Lisans mezunu olmak.

Alım yapılacak takıma bakılırsa belirtilen özel nitelikleri sağlıyor olmak kaideleri aranacaktır.

Zabıt katibi alımı için fakülte yahut yüksekokulların bilgisayar kısmı, adalet meslek yüksekokulu yahut meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans yahut ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise yahut meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program yahut alanları ile başka lise ve dengi okulların bilgisayar yahut bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak.