Avcılar’da engelli genç kız, hayali olan düğünü damatsız yaptı

Zakariya

New member
İstanbul Avcılar’daki Üniversite Mahallesi’nde oturan doğuştan zihinsel ve görme engelli Hilal Yeşl, bir devir aldığı ilaçların tesiriyle böbrekleri de değerli ölçüde iflas edince diyalize girmek zorunda kaldı.

30 yaşındaki Hilal Yeşil’in durumunu öğrenen bir komşuları Üniversite Mahallesi Muhtarı Gülten Ekici ile görüştü.

Muhtar Ekici, engelli kızın en büyük hayalinin gelin olmak olduğunu öğrenince iki ay evvelce hazırlığa başladı.

DÜĞÜNÜ İÇİN SEFERBER OLDULAR

Mahalledeki kuaföründen, düğün salonu sahibine kadar herkes Hilal Yeşil’in hayalini en hoş formda gerçekleştirmesi için adeta seferber oldu. Belirlenen saatte gelinlik giydirilen, lüks bir araba ile konutundan alınarak kuaföre gdolayılerek saç ve makyajı yapılan Hilal Yeşil’in yakınları da düğün salonuna davet edildi.


DOYASIYA EĞLENDİ

Genç kız, memnunluktan kuvvetlikle konuşabildiğini belirtirken, “Yanımda olan herkese teşekkür ederim” dedi. Hilal Yeşil, kardeşi Yasin Yeşil’in koluna girerek salona girdikten daha sonra bir arada dans etti, düğün pastasını birlikte kesti. Sık sık piste davet edilen gelin doyasıya eğlenirken yakınları buruk memnunluk yaşadı.
“DUYGULARIMIZ ANLATILACAK ÜZERE DEĞİL”

Mahalle muhtarı Gülten Ekici, engelli bir kardeşlerine damatsız da olsa düğün yaptıkları için epeyce keyifli olduklarını belirterek, “Duygularımız anlatılacak üzere değil. Mahalle muhtarı olarak kızımızın memnun olması için hayalini gerçekleştirdik. Emeği geçen, buraya gelen herkese epey teşekkür ederim.” dedi.


İKİ AY HAZIRLIK YAPILDI

Avcılar Engelliler Derneği (AVENDER) Lideri Ahmet Halit Vardar, kimi davetlilerle bir arada genç kıza takı takarken, “Muhtarımız iki aydır bu güne hazırlanıyor. Nitekim inanılmaz bir ortam sağlamış, muhtarımızı kutluyorum” dedi.

ANNE GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Gelinlik giyen ablasının yanından ayrılmayan Yasin Yeşil, “Ablamın ezelden beri çektiği bir grup sıkıntılar var. Bunları artta bıraktık bugün farklı keyifli bir gün için buradayız. Çok memnunuz. Ablam ömrünü idame ettirirken sorun yaşıyor. Biz daima yanındayız. Keyifli olması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kızının eline kına yakılırken çok duygulanan gözyaşını tutamayan anne Yıldız Bektaş, DHA muhabirine “Kızımın en epey istediği gelin olmaktı. Binamıza taşınan Adem kardeşimiz vesile oldu, muhtarımız ile konuştu. Muhtarımız sahiden kusursuz bir insan. Allah ondan razı olsun. Bugünkü hislerim karmakarışık Allah emeği geçen herkesten razı olsun.” dedi.

Gelin ve davetliler çalınan müzik eşliğinde gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.