Başkan Karaveli skora karşın oyundan mutlu

semaver

New member
Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final çabasında Kayserispor’a alanında 2-1 mağlup olarak kupanın haricinde kalan Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Lider Karaveli, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çok üzgün olduklarını söyleyerek kelamlarına başlayan Karaveli, “bu biçimde bir akşamda bu biçimde bir hezimet aldığımız için epey üzgünüm. Çok erken bir gol yedik bugün ancak oyun planından vazgeçmedik. Oyuncularım ön alan baskısını hayli yeterli yaptılar. 30. dakikadan daha sonra epey besbelli oldu bu baskı. Bu durumların 1 adedini gole çevirebildik. Öteki goller de atmamız gerekiyordu. İkinci yarıda da golü yediğimiz dakikaya kadar rakip kaleye gelemedi. Bundan daha sonra da golü bulabilecek bir oyun oynadık. Her şeyi denedik golü bulmak için. Bugün en büyük meselemiz golü atamamak oldu. Bizdilk evvel de, bizimle birlikte de bu dönem Beşiktaş’ın en büyük sorunu bu oldu” dedi.

“HERKES KONUM BULDU FAKAT TOPU İÇERİ ATAMADIK”

Kayserispor karşısında sayıların her şeyi gösterdiğini söyleyen Başkan Karaveli, “24 şutta 12 isabet olmuş bugün. Rakibe de en çok 3 durum vermişizdir. Güven’i oyuna aldıktan daha sonra aslında biraz risk de aldık. Alex de konum buldu, Larin de buldu, İnanç de buldu. Ön taraftaki şimdi her oyuncumuz durum buldu fakat topu içeriye atamadık, günün özeti bu” dedi.

Savunmada yapılan yanılgılar konusunda da konuşan Karaveli, “Genel bir savunma sorunu olduğunu düşünmüyorum lakin oyuncuların kişisel yanlışları olabiliyor. Bugün birinci golde Montero’nun kolay bir çalım yediğini gördük. İkinci golde de yanlışı vardı. Bugün Montero ismine güzel bir gün değildi fakat bunlar olabilir. Genç bir oyuncu ve oynayarak gelişecektir. Savunmadaki isimlerden tahminen Serdar’ı daha az kullandık. Vida’nın da Welinton’un da yanılgıları olabiliyor. Fakat son periyotta az gol yedik ve genel manada savunmada güzel olduğumuzu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“BUGÜN OYUNU KAZANDIK ANCAK SKORU KAYBETTİK”

Bir basın mensubunun 19 yaşında 70’ten çok maçta forma giyen Barcelonalı Pedri’yi örnek göstererek “Oyuncuları oynatmayarak mı korumak istiyorsunuz” sorusunu da yanıtlayan Karaveli, “Emirhan İlkhan’ı oynatan antrenöre bunu sormanız tuhaf. Serdar’ı da oynatıyoruz. Benim korumaktan kastım, oyuncuları alana çıkarmamak değildi. Oyuncuları olmadıkları noktaya getirmeyi kast ettim. Oyuncuları fazlaca üste çıkarıp olmadıkları yere çıkarmayın dedim. Emirhan İlkhan, Semih, Demir Ege, alanda olmaları gerektiği vakit alanda olacaktır. Kerem Kalafat da kiralıktı, hiç ismi yoktu, kimse konuşmuyordu ve yalnızca ben anımsadım. Anımsadıktan daha sonra da bir paha oluştu ve ortaya bir bedel çıktı. Artık bekliyor fakat oynayacak. Genç oyuncular konusunda herkes kadar ben de Beşiktaş’ın bu oyuncuları kazanmasını istiyorum. Yurt haricinde kimin nasıl yaptığıyla ben ilgilenmiyorum. Doğrusunun nasıl olduğu konusunda yeteri kadar bilgi birikime sahibim” diye konuştu.

Karaveli son olarak amacın artık lig olduğunu söyleyerek, “Bundan daha sonra yalnızca Başakşehir maçı değil, geriye kalan bütün maçlar epeyce değerli. Ligi bitirebileceğimiz en yüksek yerde bitirmek istiyoruz. Beşiktaş için Avrupa epey kıymetli. Genç oyuncuları Avrupa pazarına göstermek epeyce kıymetli. Bunun için de bütün maçları fazlaca önemseyerek, bir daha ayağa kalkmamız gerekiyor. Bugün oyun manasında bir şey söyleyemiyorum oyuncularıma. Bugün oyunun kazananı Beşiktaş lakin maçı kazanamadık. Başakşehir maçı en yakın maç ve buna da net biçimde hazırlanacağız. Oynayacağımız bütün grupların ligde bir amacı var. Hepsine önemli biçimde hazırlanıp, en yanlışsız oyuncularla en hakikat oyunu oynayıp önemli biçimde her maçımızı kazanmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.