Başkan Karaveli’den tenkitlere karşılık: Ne vakit oynanacağını en yeterli ben bilirim

semaver

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Lider Karaveli, kadrosunun Altay’ı 1-0 mağlup ettiği müsabakada oyuncularının düzgün uğraş verdiğini söylemiş oldu.

Karaveli müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kazandığımız için memnunum. Oyuncularımın hepsi yapmalarını beklediğimiz biroldukça şeyi gösterdi. Üç maçtır birliktee kalıyorduk. Oyuncularıma maç öncesi bugün büyük grup tepkisi gösterme günü olduğunu söylemiş oldum. Oyuncularımız bugün büyük kadro tepkisi gösterdi.” dedi.

Birinci yarıda kenarları uygun kullandıklarını belirten Karaveli, “bir daha yanlışsız vuruşu yapma istediğimiz seviyede gelmedi. Birinci yarıda merkezden yeteri kadar üretemedik. Alex’i yeteri kadar kullanamadık. İkinci yarıda Alex’i daha fazla topla buluşturma fikrimiz vardı. İkinci yarıda bunu yaptık. Konumlarımız var, bir daha direkten dönen toplar var. Merkez orta sahayı elimizde tuttuk.” diye konuştu.

Kenan Karaman’ın ortaya koyduğu performansın en sevindirici konulardan biri olduğunu kaydeden Karaveli, “Kenan epey çalışkan bir oyuncu. Çok fazla düzgün olmak istiyor, gayret harcıyor. Bugünkü oyunda neredeyse onunla ilgili isteklerimizi kusursuz biçimde yerine getirdi. Ben ondan daha epey sevindim. Taraftarların ilgisine muhtaçlığı var. A Ulusal Kadro oyuncusu. Gol de atsaydı hem o hem biz sevinecektik.” değerlendirmesinde bulundu.

Rakipleri karşısında 1-0 öne geçtikten daha sonra oyuncularının kararın değişmesine müsaade vermediğini anlatan Karaveli, “1-0 devam eden oyun, kalemizde konum vermesek de ‘acaba’ dediğimiz biçimde oldu. Oyuncularımız da kararın değişmesine müsaade vermedi. En sevindirici taraflardan biri de 1-0 ile yetinmedik. daha sonra da öbür konumlar da var. İkiyi bulmak için epeyce efor harcadık. İki olsaydı daha fazla olacağını düşünüyordum.” sözlerini kullandı.

“ALTYAPIDA ÇOK CEVHERLER VAR”

Beşiktaş’ta iki ayı aşkın müddettir çalıştığını hatırlatan Karaveli, şunları söylemiş oldu:

“Beşiktaş A grubu teknik yöneticisi olmaktan gurur duyuyorum. Hayal bile edemediğim şeydi. Beşiktaş İdare Şurası bunu bana layık gördüğü için onlara sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Sevdiğini kollayan Beşiktaş topluluğuna teşekkür ediyorum. Ben bir şeyi daha gururla yaptım. Altyapı antrenörüyüm, 22 yıldır Türk gençleri için çalışan, emek harcayan, hayatını onlara adamış, onlar için epey şey de yapacak altyapı antrenörüyüm. Evet altyapı antrenörüyüm. Bununla da gurur duyuyorum. Ülkedeki bütün altyapı antrenörleriyle gurur duyuyorum. niye altyapıdaydım, Harika Lig’de hiç bir teklif gelmedi, o yüzden oradaydım. Başka kulüplerde o insanları da bulmaya çalışsın. Başkan Karaveli ile kalmasın. Beşiktaş cüret gösterdi, cüretle ardımda duruyor. Altyapıda epey cevherler var, bedelli antrenörler var. Lütfen onlara bu fırsatı tanıyın, oradan fazlaca hoş şeyler çıkacaktır.”

Genç oyuncular konusunda kendisine yönelik tenkitlere reaksiyon gösteren Karaveli, değerlendirmesinde bulundu.

Yalnızca Beşiktaş’ın değil ülkenin tüm genç oyuncularının kendisi için bedelli olduğunu anlatan Karaveli, “Lütfen çocuklarımızı, koruyalım, rahat bırakalım. Net söylüyorum. Onlar ne vakit oyunda olmaları gerekiyorsa bu biçimde oyunda olacaklar. kimi vakit maçın başında, kimi vakit devresinde, kimi vakit sonunda olacaklar. Kim ne vakit hak ediyorsa bu biçimde oyunda olacak. Bu genç oyuncular artmaya devam edecek. Her kulüpte hayli kıymetli oyuncular var. Bilhassa 19 yaş altı düzeyinde hayli kıymetli oyuncular. Onlar bu ülkenin yarını olacaktır.” biçiminde kelamlarını tamamladı.