Beşiktaş’tan açıklama geldi! Zeki Karalı ile yollar ayrıldı

semaver

New member
Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımlayarak boks şubesi antrenör ve şube menajeri olarak vazife yapan Zeki Karalı ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Siyah-beyazlıların yaptığı açıklama şu biçimde:

“Yakın vakte kadar Kulübümüzün boks şubesi bünyesinde yer alan bir atletin argümanları üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Beşiktaş JK’nın hassas olduğu mevzuların şuurunda olunarak bunun kullanılmaya çalışıldığını kelam konusu sportmen için hüzün verici bir biçimde takip ettik. 120 yıllık ulu tarihi boyunca atletlerinin her birine aile bireyi üzere davranan Kulübümüz, maddi ve manevi olarak bünyesinde yer alan herkese istisnasız bir biçimde dayanak olmakla birlikte, hiç bir vakit fırsatçılığa müsaade etmemiştir ve etmeyecektir.

Süreç içerisinde ilgili atlet ve antrenörle birkaç defa destekleme gayeli konuşma gerçekleştirilmesine karşın mevzunun bir algıya dönüştürülerek iftiralarla karşımıza çıkarılması, Beşiktaş JK’nın iç ve dış mihraklar tarafınca ince hesaplarla zayıflatılmaya çalışılmasından öteki bir emel taşımamaktadır.

Söz konusu atlet daha evvel toplumsal medyadan Beşiktaşlılık bedelleriyle uyuşmayan bir paylaşımda bulunmuştur. Kendisiyle görüşme gerçekleştiren Amatör Şubelerden Sorumlu İdare Şurası Üyemiz Sayın Seyit Ateş, bu davranışın yanlış olduğunu aktarırken, “Bir abin olarak buradayım. Lütfen her sıkıntını gel, bana anlat” tabirleriyle de sporcuyu geri kazanma ismine efor sarf etmiştir. Buna rağmen atletin görüşmenin akabinde Sayın Ateş’e yönelik küfürlü kelamlar sarf ettiği tespit edilmiştir. Küfürü kabul eden ve özür dileyen sportmen, 12 Ocak’ta Kulübümüzden ayrılmak için dilekçe vermiştir. Bu atletle Liderimiz Sayın Ahmet Parıltı Çebi de görüşerek kendisine nasihatlerde bulunurken, Kulübümüz kendisini affetmiştir.

Boks şubemizde antrenör ve şube menajeri olarak nazaranv yapan Zeki Karalı’nın 70 yaşında olmasından dolayı boksörlerimiz, bir sıhhat sorunu yaşanabileceğini tarafımıza iletmiştir. Boks sporunun gereği olarak antrenörlerin de ringde atletlerle birlikte olması gerektiği üzere, kelam konusu antrenörden Kulübümüzdeki vazifesine yalnızca İdari Menajer olarak devam etmesi istikametinde talebimiz olmuştur.

Kendisinden sıhhat raporu talep edilirken, hastaniçin alınan rapor doğrultusunda bu sporda aktif olarak nazaranv yapamayacağı tespit edilmiştir. Akabinde kendisine bir daha İdari Menajerlik teklifimizi iletmemize karşın ayrılmakta ısrarcı olmuştur. Sürecin akabinde Kulübümüz kendisine tüm haklarını teslim ederek yolları ayırmıştır.

Yaşanan süreci şeffaf bir biçimde kamuoyuna aktarırken, taraftarlarımızdan bu türlü karalayıcı ve gerçeği yansıtmayan sözlere prestij etmemelerini ehemmiyetle rica ederiz.”