Bıtumen ne demek ?

Avna

Global Mod
Global Mod
Btumen, dogal ya da sentetik olarak elde edilen kapal yapda bir maddedir. Btumen, asfalt veya bitum olarak da bilinir ve genellikle asfalt bazl karsmlarn temel malzemesi olarak kullanlr. Btumen, petrol kokenli bir maddedir.

Nedir Btumen?

Btumen, gazlasms kat ve sert bir maddedir. Btumen, sv veya kat, kokusuz ve renksiz bir maddedir ve kokeninde karbon, hidrojen ve oksijen bulunur. Btumen, cogunlukla petrol veya bitum urunleri arasnda bulunur. Btumen, recinelerin turune gore degisen cesitli kimyasal formulleri olan kapal yapda bir maddedir.

Btumenin Kullanm Alanlar

Btumen, karayolu ve havaalan calsmalarnda, su kanallarnda, boru hatlarndaki szdrmazlk icin, kaplamalarda veya koprulerde betonarme calsmalarnda yaygn olarak kullanlr. Btumen, genellikle asfalt veya bitum bazl karsmlarn temel malzemesi olarak kullanlr. Btumen, asfalt veya bitum, cesitli yuzeyleri kaplamak icin kullanlabilecek karsmlardr.

Btumenin Islenebilirligi

Btumen, uygun scaklkta eritilerek kat hale getirilebilir ve islenerek karsmlara veya baska amaclar icin kullanlabilir. Btumenin eritilebilirligi, kullanlan turune, kullanm alanna ve karsm oranlarna bagldr. Btumen, cesitli kat ve sv kimyasallar ile karstrlarak kendine ozgu ozellikleri verilebilir.

Btumenin Ozellikleri

Btumen, cesitli ozellikler sergiler. Btumen, kullanlan turune, kullanm alanna ve karsm oranlarna bagl olarak, szdrmazlk, kimyasal dayanm, sertlik, esneklik ve krlganlk gibi ozellikleri gosterebilir. Btumen, ayrca kuruma ve erime scaklklar gosteren ozelliklere de sahiptir. Btumen, ayrca cesitli sekillerde islenebilir.

Btumen, dogal ve sentetik olarak elde edilen kapal yapda bir maddedir. Btumen, petrol kokenli bir maddedir ve genellikle asfalt veya bitum bazl karsmlarn temel malzemesi olarak kullanlr.