Denizli’de 7 gündür kayıp engelli çoban yemeğini tabiattan buldu

Zakariya

New member
Denizli’nin Kale ilçesinde 37 yaşındaki zihinsel engelli Ali Sarıkavak, hayvanları otlatmak için 13 Ocak 2023 Cuma günü dağlık toprağa gitti.

bir süre daha sonra hayvanların geri gelmesi üzerine Sarıkavak’tan haber alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve AFAD grupları sevk edildi.

Olay yerine giden jandarma takımları, aldığı bilgiler doğrultusunda arama çalışması başlattı.

7 gün daha sonra bulundu

Bölge halkı ve grupların 7 gün boyunca yaptığı arama çalışması kararında 10 kilometre uzaklıktaki Beyağaç ilçesi Kapuz Mahallesi’ndeki ormanlık alanda sağ olarak bulundu.

Ailesi gözyaşlarını tutamadı

7 gün daha sonra sağ salim bulunan çoban Ali Sarıkavak, kendisine ulaşan jandarma ve AFAD takımları tarafınca ailesine teslim edildi.

Kaç gündür oğlundan gelecek yeterli bir haberi bekleyen yaşlı annenin, oğluyla kavuşmasında duygusal anlar yaşadı.

Anne yemek hazırladı

Büyük sevinç yaşayan ailesiyle hasret gideren Sarıkavak, kendisi için hazırlanan sofrada karnını doyurdu.

Doğadan yemek buldu

Kaybolduğu gün yanındaki 2 ekmekle konuttan ayrılan Ali Sarıkavak, ekmeğini can dostu köpeğiyle paylaştığını, meşe palamudu ve tabiattan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu, yağmur suyu birikintilerinden susuzluğunu giderdiğini anlattı.

Bİr çobandan yardım istedi

Daha fazla susuz kalmaya dayanamayan Sarıkavak’ın, yerde bir çobanın yanına giderek yardım istediği ortaya çıktı.

Kendisine yardım eden çobanın ihbarı üzerine jandarma takımları tarafınca bulunan Sarıkavak’ın buluşmadaki sevinçli halleri yakınlarına tebessüm ettirdi.