Domenec Torrent: “Bu grubu ben yapmadım”

semaver

New member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, İttifak Holding Konyaspor müsabakasının akabinde açıklamalarda bulundu.

Maçı pahalandıran Domenec Torrent “İlk 20 dakikada maçı kaybettik. İkinci yarıda biraz daha istikrarlıydı. 2-0’dan daha sonra maçın devamı güç oldu. İkinci yarıda hayli daha güzel oynadık. Ben Konyaspor’u aslında fazlaca kere izledim. Konyaspor uygun oynayan ve hak ettiğini alan bir gruptu birçok vakit. O yüzden bilhassa bu üslup kadrolara karşı hayli konsantre bir biçimde alana çıkmak lazım.” dedi.

Yenilgiyle ilgili konuşan Torrent “Biroldukca maçı kazanacağız, kimi maçları kaybedeceğiz. hayatın bir kesimi. Birinci geldiğimiz karışık bir durumdaydık. Şu an o durumdan çıktık. Bundan daha sonraki maçları kazanmak için alana çıkacağız.” sözlerini kullandı.

“ANLAMAMIŞ ÜZERE DAVRANDILAR”

Basın toplantısında kelamlarına devam eden Torrent “20 dakika net bir biçimde akıllarda kalmıştı. Ben hayal kırıklığına uğradım. Yalnızca 2 gol yediğimiz için değil yapmamız gereken şeyleri hiç anlamamış üzere davranmamızdır. İki sorunumuz vardı. 9 numara ve önlibero. Bunları çözünce düzelmeye başladık. Yarın (pazar) sabah 8’den itibaren Barcelona maçını düşüneceğiz. Barça maçına değil bu maça odaklanmıştık. Rakip bize rastgele bir biçimde sürpriz çıkaramayacak. Barcelona’nın ne yapacağını kusursuz biçimde biliyoruz. Birkaç sefer tekrar ettim esasen, Barcelona şu anda Avrupa’nın en âlâ 5 kadrosundan biri. Kimse yanlış anlamasın, biz oraya gayret etmeye çıkacağız. Kaybedeceğiz diye çıkmayacağız. Barcelona’ya karşı hazırlık yapıyorsak güzel hazırlanmalıyız. Yarın (pazar) sabah 8’den itibaren bunu yapacağız.” dedi.

“İLK 20 DAKİKADA HAK ETTİLER”

Oyunla ilgili kıymetlendirme yapan İspanyol teknik adam “İlk 25 dakika benim için hayal kırıklığıydı. Donuk başladık. Bu dakikalardan daha sonra istikrarlı bir maçtı. İki taraf için de hayli az fırsat vardı. İkinci yarıda maç denetimimiz altındaydı. Son paslarda bir eksikliğimiz oldu diyebilirim. Onların ceza alanına yaklaştığımızda daha net olmamız lazım. Birinci 20 dakikasında maçın Konyaspor kazanmayı hak ediyordu. Geri kalan 70 dakika için iki ekip da istikrarlı bir maç oynadı.” tabirlerini kullandı.

“KENDİ KENDİMİZİ MAHVETTİK”

Domenec Torrent ayrıyeten “İlk yarıda yanlış yapılan taktiksel ataklar vardı. İkinci yarı bunları düzelttik. Bafe topu alabilmek için hayli geriye çekiliyordu. Bu niçinle onların stoperleri konumlarını bırakıp hamleye çıkıyordu. Bizim orada istediğimiz şey forvetin boşluklara koşması. Cicaldau ve Berkan’a burada boşluk yaratamadık burada. Biz kendi kendimizin boşluğunu mahvetmiş olduk. Onlar geri alıyorlardı topları, zira daima dikine oynuyorduk. İkinci şey bence daha önemli. Erick ile üçlü bir çizgi yaptık. Bizim stoperlerimizin önünde, geçişlerde oyuncumuz yoktu orada. Topa sahip olduğumuzda orta alanla ortamızda epeyce ara kalıyordu. Çok fazla oyuncu artta kalıyordu ve hamlede oyuncu olmuyordu. İkinci yarı bundan bahsettik. Devre içinde bu ufak ayrıntılar çözerek kadro hem Berkan hem Cicaldau ile buluşabildi. Erick biraz daha ileride oynadı, savunmaya yardım etti. Oyunun denetimi epey daha düzgün oldu. Rakipten daha fazla topa sahipseniz son metrelerde, son paslarda daha net olmalısınız. Şut atmak yahut gol atmak ismine. İkinci yarıda o eksiğimiz vardı.” açıklamasını yaptı.

“BU EKİBİ BEN YAPMADIM!”

Barcelona maçı ve takımla ilgili konuşan Torrent “Camp Nou’da ne yaşayacağımızı epeyce âlâ biliyorum. 4 gün içerisinde hem maç var, birebir vakitte ortada seyahat var. İnanın ki tüm antrenörler yanılgı yapar. Bir karar alıyorsak bunun bir niçini var. Daima açıklama yapmamız mümkün değil. 5 tane oyuncumuz var liste haricinde. 23 oyuncumuz var kaleciler hariç alanda oynayabilecek. 1 tane Türk kaleci seçmem gerekiyor zarurî. 18 oyuncumu listeye seçebiliyorum. Benim için haftanın en sıkıntı anı birtakım oyuncuları listeye dahil etmediğim an. Bu kadrosu, bu kadroyu ben yapmadım. Bu takım bana kaldı. Bu meydan okumayı kabul ettim. Burada olmaktan epey mutluyum lakin ne bulduysak o. 28 tane oyuncu vardı geldiğimde. 23 değil.” dedi.

“SÜREKLİ BİREBİR SORU”

Oyun ve takımla ilgili kelamlarına devam eden Torrent “Kendimizi geliştirmemiz lazım. Daima şikayetçi olup olduğumuz yerde saymamız kabul edilemez. Bir daha sonraki adımı düşünmeliyiz. Bunu bilhassa söylüyorum. Her hafta maçımız var. Her maçtan daha sonra bana bu niye oynuyor, bu niye oynamıyor diyorlar. 5 fazla oyuncum var. Daima değişmesi gerekiyor. olağan olarak yazık. Burada olmayı hak eden birtakım oyuncular olamıyor. Birinci evvel fizikî olarak uygun mu, oynayabilir mi, uygun egzersiz yapıyor mu, rakip bu oyuncu için uygun mu diye düşünüp ona nazaran karar almak gerekiyor.” sözlerini kullandı.

İttifak Holding Konyaspor taraftarıyla ilgili görüşü sorulan İspanyol teknik adam “Normalde Konyaspor taraftarı nasıldır bilmiyorum ancak kadrolarına epeyce yardımcı oldular. Geçen haftaki maçta bizim taraftarımız nasıl yardımcı olduysa, tıpkı biçimde Konyasporlular da kadrolarına yardımcı oldu. Ben her vakit diyorum, taraftarlar için oynuyoruz. Koronavirüsten dolayı başlarda birfazlaca maç izleyicisiz oynandı. Onlarsız oynamak ne kadar zordu gördük. Yeterli vakit içinderda da berbat vakit içinderda da taraftara muhtaçlık var. Hangi ekip olursa olsun, taraftarı gerisinde olunca fazlaca daha kuvvetli. Bugünkü maçta Konyasporlular, Konyaspor’a epey yardımcı oldu. Bizim taraftarımız da son iç saha maçında bize yardımcı olmuştu.” açıklamasını yaptı.