Eczacıbaşı Dynavit CEV Kupası’nda finale yükseldi

semaver

New member
Deplasmandaki birinci maçı da tıpkı skorla kazanan turuncu-beyazlı grup, ismini finale yazdırdı. Eczacıbaşı Dynavit finalde Allianz MTV-Mladost eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

FERHAT AKBAŞ: UMARIM KADRO DAHA DÜZGÜN OYNAYARAK BÜTÜN KUPALARI ALIR

Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş ile grup oyuncularından Simge Aköz, CSM Volei Alba’yı 3-0 yendikleri rövanş maçının akabinde basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Faruk Eczacıbaşı, finale kalmanın memnunluğunu yaşadıklarını lisana getirerek, “Çok heyecanlıyız, kupayı getirmeyi bekliyoruz. bu biçimde hayli keyifli olacağız. Bu sene yeni bir ekiple yola çıktık. Bundan daha sonra daha farklı bir yükseliş sergileyeceğimizi düşünüyorum. Yetişmeleri ve kendilerini göstermeleri açısından genç oyuncuların olmasını hayli önemsiyorum. Bugünün gençleri yarının olgun oyuncuları olacak.” diye konuştu.

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş da maçta güzel bir çaba ortaya koyduklarını belirterek, “Bu ağır fikstürde bu biçimde net galibiyet almak bizim için epey değerli. Son bir haftada 3 maç yaptık. Artık Avrupa finalindeyiz. Rakiplerle ilgili çalışmalara devam edeceğiz. Bütün kulvarlarda ilerliyoruz. Yeterli bir durumdayız. Umarım ekip daha da güzel oynayarak bütün kupaları alır.” değerlendirmesinde bulundu.

SİMGE AKÖZ: ÇOK HOŞ BİR EKİP OLDUK

Eczacıbaşı Dynavit’in ulusal oyuncusu Simge Aköz ise hayli memnun olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“2018’de aldığımız kupayı yeniden konutumuza getirmek için hayli büyük bir adım attık. Önümüzdeki günlerde final maçlarında da elimizden gelen bütün çabayı ortaya koyacağız. Tek hedefimiz kupayı konuta getirmek. Bugün grubumuzun hem genç hem deneyimli oyuncularının gücünü gördük. İki seti almamız yetiyordu aslında. Üçüncü sette genç arkadaşlarımızla epey hoş bir çaba ortaya koyduk. Onlar da ellerinden gelen bütün özveriyi gösterdi. Gurur duyuyorum herkesle. Hoş bir muvaffakiyete imza atıyoruz, hayli hoş bir kadro olduk.”