Elazığ’da çiçekçiden Sevgililer Günü için ‘Askıda Çiçek’ kampanyası

Zakariya

New member
14 Şubat Sevgililer Günü öncesi ikramlık eşya satan esnaf hazırlıklarını tamamladı. Birtakım esnaflar, maddi imkanları kısıtlı vatandaşların sevdiklerine armağan götürebilmeleri için çeşitli kampanyalarla katkıda bulunuyor.

SEVDİĞİNE İKRAM ALAMADI, “ASKIDA ÇİÇEK” OLSUN DEDİ

Elazığ’da Üniversite Mahallesi’nde çiçekçi dükkanı bulunan Tansel Bahat’ın Sevgililer Günü’ne özel yaptığı farklı kampanya beğeni topladı. Üniversite senelerında maddi imkansızlıktan dolayı sevdiğine armağan alamayan Bahat, diğerlerinin da birebir duruma düşmemesi için ’Askıda Çiçek’ kampanyası başlattı.

İçinde her cinsten çiçeğin bulunduğu sepetten isteyenler fiyatsız bir biçimde alabiliyor. Bahat, hoş bir jestle mutluluklarına ortak olduğu gençler tarafınca takdir edildi.

“ÖRENCİLER DE SEVDİKLERİNE ARMAĞAN VERSİN İSTEDİK”

Askıda Çiçek kampanyası ile ilgili bilgi veren Tansel Bahat, “Sevgililer Günü’ne özel olarak bir hoşluk yapalım dedik ve ‘Askıda Çiçek’ kampanya başlattık. Kız arkadaşına yahut sevdiğine çiçek almak isteyen, parası da olmayan bu sepetten alıp sevdiğine çiçek alıp verebilir. Üniversitenin karşısındayız ve insan sirkülasyonu ve öğrencilerinin ağır olduğu bir bölge. Kimi öğrencilerimizin durumları güzel olmayabilir. Muhakkak yanlış anlaşılma olmasın, kimseyi küçümsemek istemiyoruz. Bilhassa öğrenciler de sevdiklerine buradan bir şey alıp armağan etsinler diye bu kampanyayı başlattık. Bu kampanyayı yapmamızın niçini, üniversitede okurken kız arkadaşıma bir armağan alamamıştım ve fazlaca üzülmüştüm. O yüzden başlatmış olduğumız bu kampanya güzel umarım olur” dedi.

VATANDAŞLAR “GÜZEL BİR JEST” DEDİ

Yoldan geçerken yazıyı fark ettiğini lisana getiren vatandaşlardan Mertcan Marata, “Geçerken yazı gözüme ilişti. Askıda ekmek, daha sonra askıda kıyafet gördüm fakat çiçeği birinci kere gördüm. Hoş bir jest. Sevgilisine ikram almak isteyip de alamayanlar için hoş bir kampanya. Ben de bir gül aldım” diye konuştu.

“DAHA EVVEL BU TÜRLÜ BİR ŞEY GÖRMEDİK”

Sepetten sevdiğine gül alan bir vatandaş, “Güzel bir kampanya. Daha öncesinde bu biçimde bir şey görmemiştik. Sağ olsun, esnaf kardeşimiz bu biçimde hoş bir kampanya yapmış. İnanın ki muhtaçlığı olan biroldukça insan vardır. Teşekkür ve tebrik ederiz” şeklide konuştu.

Bahat’ın komşusu esnaf Emin Aykılıç ise kampanyayı beğendiklerini ve desteklediklerini söylemiş oldu.