Eski Trabzonspor liderleri şampiyonluk yarışını kıymetlendirdi

semaver

New member
Trabzonspor’da nazaranv yapmış eski liderler, bordo-mavili grubun şampiyonluk yarışındaki durumunu kıymetlendirdi.

Eski liderlerden Salih Fazilet, mevcut idare şurasının hakikat bir planlama yaptığını anlatarak, “2011 yılında şampiyonluğu göz bakılırsa göre elinden alınan Trabzonspor, bu sene şampiyonluğa yakın. yıllar daha sonra gelecek şampiyonluk, bu kenti, bu camiayı hayli rahatlatacaktır. Zira, bu kent şampiyonluğu hak etti” sözlerini kullandı.

Trabzonspor’da 4 lig şampiyonluğu yaşayan eski lider Şamil Ekinci, bordo-mavililerin her vakit şampiyonluğa oynayan, tepede olan ve oraya yakışan bir kadro olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Trabzonspor’a olan sevgi ve bağlılık hiç bir vakit değişmez. Trabzonspor’un sevgisi geçmişte olduğu üzere bugün de tahminen biraz daha ziyadesiyle dünyaya yayılmıştır. bu biçimdesine bir kulüp ve kuvvetli topluluğun amacı her vakit doruktur. Trabzonspor’umuzun bugünkü muvaffakiyetlerini büyük bir gurur ve memnunlukla takip ediyorum. Kakımımızın dönem sonuna kadar bu temposunu devam ettirip, şampiyonluk kupasını kazanacağından kuşkum yok. Daima birlikte sevineceğiz inşallah. Grubumuzun şampiyonluk kutlamalarında da kesinlikle bulunmak isteriz.”

“BU YOLDA ÇOK KAYIPLAR VERDİK”

Bordo-mavili kulüpte bakılırsavde bulunduğu müddette 1 şampiyonluk yaşayan Ahmet Celal Ataman, şu görüşlerini paylaştı:

“Bu dönem gerek sergilenen futbol, gerek idarenin çalışmaları, gerek teknik takımın çalışkanlığı ve gerekse de taraftarın beraberliği, her açıdan kuvvetli, takdir edilecek kadar dengeli biçimde ilerliyor. Teknik yönetici tam bizim yapımıza uygun, basiretli. Oyunu yaşıyor, açıklamaları dengeli. Maç ortasında kendisini kaybetmiyor. Ahmet Suat Özyazıcı’ya yalnızca kasketiyle değil, bu tarafıyla de benzetiyorum. Bizi fazlaca hırpaladılar, bu yolda epey kayıplar verdik, beşerler öldü, büyük acılar çektik fakat gerçek atılımlarla artık şampiyonluğa yaklaştık. Kentimiz bunu ziyadesiyle hak ediyor.”

Trabzonspor’un 1983-84 dönemindeki son şampiyonluğunda başkanlık bakılırsavinde bulunan Onursal Lider Mehmet Ali Yılmaz ise o dönemki şampiyonlukların manası ve tadının epey farklı olduğunu belirterek, “Yalnızca 2 yabancı kullanma hakkımız vardı. Forma giyen oyuncuların tamamına yakını bizim çocuklarımızdı. Artık ise daha kolay. Temel rakipler yok. Her kadroda vasıfları tartışılan 14 yabancı var. Ben her fırsatta bu duruma karşı çıktığımı lisana getirdim. Getirmeye de devam edeceğim. Bu uygulama gençlerin önünü kapatıyor. Türk futbolu için en büyük tehlikelerden birisi, yabancı sayısının fazlalığı ve kalitesiz yabancılar. Lakin şampiyonluk her vakit şampiyonluktur. Resmileştiğinde bunun keyfini çıkarmalıyız. Emeği geçenleri kutlamalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Eski liderlerden Mustafa Günaydın da Trabzonspor’un bu dönem tarihi bir fırsat yakaladığına işaret ederek, “Camianın bütünlüğüne inandığım için maçlara geliyorum. Trabzonspor’un tüm heyetleri, sivil toplum örgütleri, mahallî medya ve en kıymetlisi taraftarların kesinlikle ligin kalan kısmında dayanağını daha fazla arttırması gerekiyor. İç sıkıntıların gündeme getirilmemesi gerekirken, dış güçlere karşı da her an dikkatli olunmalı. Natürel ki bu dönem VAR’ın, adaletin sağlanması ismine değerli bir yeri oldu. Bu ekip şampiyon olacak lakin bu kolay bir şampiyonluk olmamalı. Trabzonspor bu şampiyonluğu ihtilale çevirmeli ve o koltukta daima kalmalı. Daha evvelki senelerda olduğu üzere Anadolu kulüplerine ağabeylik yapmalı. Bu şampiyonluk Türk futbolunun durumunu bir daha gözden geçirmesi için değerli. Tahminen de bir milat olacak” diye görüş belirtti.

“BU GRUPLA İFTİHAR EDİYORUZ”

Bordo-mavili kulübün eski liderlerinden Sadri Şener, Trabzonspor’u şu anda uzaktan takip ettiğini ve gidişattan memnun olduğunu aktardı.

Çok âlâ bir kadroya sahip olduklarını lisana getiren Şener, “Başkan Ahmet Ağaoğlu’nu her maçtan daha sonra tebrik ediyorum. O da bana, ‘Size layık olmaya çalışıyoruz’ üzere fazlaca şık sözler kullanıyor. Ertuğrul (Doğan) da sağ olsun, kulübe her manada takviye sağlıyor. Başka yöneticiler de esasen sevdiğimiz çocuklar. Bu takımla iftihar ediyoruz. Kadromuzun başarısıyla epey keyifli oluyoruz. Hem liderimiz hem idare şuramız hem oyuncularımız inşallah keyifli sona ulaştırırlar. Biz de onlarla iftihar etmeyi sürdürürüz” açıklamasında bulundu.

“Trabzonspor şampiyonluğa giderken lisanımızı ısırmamız lazım” diyen Şener, “Yarın bir olay yaşanır, belirli olmaz. Zira bunları geçmişte de yaşadık. Bakın artık de ‘Statta çökme var’ diyorlar. Bugüne kadar daima bir şeyler oldu. O yüzden insan tam emin olamıyor, korkuyor biraz. Onun için 1-1,5 ay daha sonra konuşmak lazım. Fakat manzara o ki inşallah bu sene memnun sona ulaşacağız. Ekibimiz, takımımız fazlaca hoş. Bugünkü idarenin başarısı bizim başarımızdır. Onların başarısıyla ben şahsen çok memnun oluyorum, gururlanıyorum. Kulüpçülük o denli bir şey” değerlendirmesini yaptı.

“ÖNEMLİ BİR BORÇ VAR”

Kulübün eski lideri Faruk Nafız Özak, Trabzonspor’un son şampiyonluğunda futbol sorumlusu olarak alanda olduğunu aktararak, “O periyotta Fenerbahçe ile yarıştık, şampiyon olduk. 1995-96’da kaybettik. bu biçimde ne bir VAR sistemi, ne şike yasası yoktu. Bunlar olsaydı biz o devirde, 2005, 2011’de de şampiyonduk. 90 yıldır Türkiye’de şike yahut teşvik var lakin isimli ceza yoktu. Onu da biz getirdik” tabirlerini kullandı.

ALBAYRAK’TAN VAR’A VURGU

Eski liderlerden Nuri Albayrak, bu dönem VAR sistemi yardımıyla adaletin sağlanmasının bütün istikrarları değiştirdiğini lisana getirerek, “Hakem kusurları olsa da genel olarak küçük görünen Anadolu kadrolarının hakkı yenmedi. Trabzonspor’un bugün geldiği yer, büyük bütçelerle istediğini yapma hakkını kendisinde hak nazarann ekiplerin, bu işin yalnızca transfer ve parayla olmayacağını anlamaları ismine değerli bir örnek. Bütçe farkı ile Anadolu ekiplerinin hakkını yemek için onları ezenlerin, bugün adaletin sağlanması ile geldikleri nokta ortada” değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, her vakit topluluğun bütünlüğü ve taraftarların coşkulu takviyesinin kadroya olumlu yansıyacağını aktararak, “Trabzonspor’da bugün yaşanan gerçek de budur. bakılırsave geldikten daha sonra Ahmet Ağaoğlu’nu desteklememizdeki en değerli gösterge, hakikat planlama yapmasıdır. Ligde yarışacak bir takım oluşturmanın yanı sıra, geleceğe dair planlama yapılıp bu doğrultuda yerli ve genç oyuncu alınmasını fazlaca kıymetli buluyorum” dedi.