Fabricio Bustos’tan çarpıcı açıklamalar: Fenerbahçe’nin teklifini doğruladı

semaver

New member
Independiente’den ayrıldıktan daha sonra Internacional’e transfer olan Bustos, gruptan niçin ayrıldığını deklare etti.

Dönem başında Fenerbahçe’nin de transfer gündeminde yer alan Arjantinli futbolcu toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Independiente’ye veda ederken, sarı-lacivertli gruptan aldığı teklifi de deklare etti.

Paylaşımında Independiente idaresini topa tutan Bustos, kulübün Fenerbahçe’den gelen teklifi reddettiği için ekiple olan kontratını uzatmadığını lisana getirdi.

Fabricio Bustos, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu açıklamaları yaptı:

“DURUM NETLEŞENE KADAR SUSTUM”

“Independiente taraftarına sonucumı anlatmak ve kulüple olan kontratımı yenilememeye karar vermemin niçinlerini açıklamak istedim. Çok şey söylendi ve durum netleşene kadar sustum. Bir döngüyü tamamladığımı kalbimin derinliklerinden hissediyorum. 14 yıldır bu kulüpteydim. ömrümün yarısından fazlası. Ona karşı eşsiz bir sevgim ve sonsuz hürmetim var.”

“HİÇBİR ŞEY SAKLAMADIM”

“Ama bir döngünün ne vakit biteceğini bilmek gerekir. Beni profesyonel olarak yetiştiren kulüpte uzun yıllar geçirdim. Oynadığım her oyunda her şeyimi vermiş olarak ayrılıyorum. hiç bir şey saklamadım.”

“YERİNE GETİRİLMEYEN VAATLER”

“Öte yandan, yerine getirilmeyen vaatler, büsbütün idarenin sorumluluğu niçiniyle satışların düşmesi, soyunma odasında hiç bir işi olmayan insanlardan gelen tehditler, ödemelerde sistematik gecikmeler ve bana gelen tekliflerle ilgili palavralar söylendi. Bu da benim hak ettiğim profesyonel ve ekonomik büyümeyi elde edemememe ve kulübün transferimden kıymetli bir gelir elde etmesine mani oldu.”

FENERBAHÇE’NİN TEKLİFİ KIRILMA ANI OLDU

“Yönetime, son teklifi yani Eylül ayında Fenerbahçe’den gelen teklifi reddetmeleri ve ödemesi imkansız bir meblağ istedikleri için mukaveleyi yenilemeyeceğimi açıkça belirttim. Onlara transferimden para kazanmaları için son baht olduğunu söylemiş oldum, lakin bu kapris bunların başarısız bulunmasına niye oldu.”

“INTER BENİMLE İLGİLENİYORDU”

“Inter, Temmuz’da fiyatsız olarak kadroya katılmam için benimle ilgileniyordu. Kulüpten fiyatsız bir biçimde ayrılmak istemediğim için Independiente’nin gelir elde edeceği bi mutabakata vardık. Fakat yalnızca 4 ayda yanlış idare niçiniyle 4 milyon dolardan fazla kaybettiler. Kulübü bu biçimde yönetiyorlar.”

“GERİ GELECEĞİM”

“Bugün burada geçirdiğim tüm günler için tüm taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Independiente forması epey büyük ve idarenin kim olduğu kıymetli değil. Şayet bana gereksinim duyulursa, geri geleceğim. her insanın gözünün içine bakabilirim. Bunu yapamadan ayrılacak olanlar var. Grup arkadaşlarıma, antrenörlerime, bu 14 yılı paylaştığım tüm kulüp çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Fabricio Bustos, 2020/21 döneminde oynadığı 44 maçta 2 gol attı ve 4 asist yaptı.