Fashion Week Istanbul iştirakçi dizayncıları açıklıyor.

accur

New member
Fashion Week Istanbul, dijitalle fizikseli bir ortaya getiren hibrit yapısıyla, yer sponsoru Soho House Istanbul’da 14 Mart’ta düzenlenecek kick-off partiyle birlikte kapılarını açmasının akabinde 15-18 Mart 2022 tarihleri içinde gerçekleşecek. Fashion Week Istanbul yeni hibrit yapısı yardımıyla moda sinemaları gösterimleri, defile ve koleksiyon sunumları üzere çeşitli etkinliklerle hem Türkiye’den tıpkı vakitte yurt haricinden dalın değerli oyuncularını bir ortaya getirirken, beraberinde dijital platformlardan ve Fashion Week Istanbul resmi adresi fashionweek.istanbul adresinden, resmi Instagram hesabı @fwistanbul’dan ve #fwistanbul hashtag’i üzerinden takip edilebilecek.

Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek 18 dizayncı ile 8 New Gen by İMA ve KARMA by İMA genç dizayncısı bulunuyor. BASHAQUES, CEREN OCAK, DB BERDAN, DICE KAYEK, EMRE ERDEMOĞLU, GOKHANYAVAS, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, HASRET ERKAN, RED BEARD BY TANJU BABACAN, SELEN AKYUZ, SEZGI HUKUKÎ, SUDIETUZ, T.A.G.G, TUĞBA ATASOY ve Y+ YAKUP BICER hafta boyunca Sonbahar-Kış 2022/23 koleksiyonlarını sunacak olan marka ve dizayncılar içinde yer alıyor. NEW GEN BY İMA kapsamında genç dizayncılar BERFİN ÖZGÜR, NAZLICAN TÜRKER, HİKAYE ECE UZA, SELİNA ALP, ŞEYMA HAMAMCI ve KARMA BY İMA kapsamında genç dizayncılar AYCAN HAKALMAZ, BEYZA EYÜBOĞLU, EZGİ YILDIRIM koleksiyonlarını dalın beğenisine sunacaklar.

İstanbul Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) tertibiyle düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafınca desteklenmekte ve Moda Dizayncıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı