Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’tan ligden çekilme karşılığı

semaver

New member
Fenerbahçe Kulübü’nde şubat ayı olağan Yüksek Divan Konseyi toplantısı gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar ve Fenerbahçe Spor Kulübü Lideri Ali Koç görüşmede açıklamalarda bulundu.

Dündar’ın açıklamaları şöyle:

“Dün kız kardeşimizi kaybettik. Dayanak iletileri atan herkese teşekkür ederim. Yaramıza tuz bastık ve bugün buraya geldik.”

“Öbür yandan Perşembe akşamı Fenerbahçe’nin bir operasyona tutularak 3 puanının katledilmesi, her Fenerbahçeli üzere benim yüreğimde de isyan hisleri oluşturdu.”

CUMHURİYET VE ATATÜRK VURGUSU

“Bunun sebebi bana göre hayli açık; 3 Temmuz’da, Fenerbahçe hangi niçinle kumpasa gaye olduysa, bu yıl da çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı. Zira Fenerbahçeli yürekten inanır ki; Fenerbahçe dendiğinde akla, cumhuriyet ve Atatürk gelir.”

“Ya bir ve bütün olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup taarruzlara uğrayacağız. Fenerbahçe, 3 Temmuz’da nasıl bir ortada durduysa, bugün de birebir kararlılığı göstermelidir.”

“Bugün Liderimiz Ali Koç, tarihi bir konuşma yapacak. Uygulanan haksızlıkları hiç kimsenin itiraz edemeyeceği biçimde görsellerle anlatacak.”

“Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse karşın hiç bir güç cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

“Tribünlerde tek ses olalım. Tribünlere yalnızca seyirci olarak giden taraftarlarımız var ise onlara sarı-lacivertli renkleri temsil ettiklerini buradan hatırlatırım.”

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Spor Kulubü Lideri Ali Koç’un açıklamaları ise şöyle:

“Sayın Dursun Özbek’e teşekkür ediyorum. Oğlumla ilgili sağ olsun aradı, ilgilendi. Gazetede yazdığı üzere, merak edilecek bir şey yok, yalnızca bileği kırıldı. Cuma akşamı da maçtaydı”

“Bizim bir tane yüzümüz var. Biz içi-dışı tıpkı olan bir kulübüz. Şampiyonluk adayları içinde en çok kırmızı goren grubuz. Ne idare ne hoca kimse sesini çıkarmadı. ötürüsıyla o denli ‘bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz’ üzere bir durum yok. Bunu bilhassa medyadaki bir grup lehine çalışan arkadaşlara söylüyorum.”

“MHK ÂLÂ Kİ GİTMİŞ”

“Sivasspor-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı 2 puan. Şampiyonluk yolunda 5 puana tesir edildi.”

“Önümüzde iki yol var. Biz bu iki yolu dün idarede oyladık. Karar 11’e 3 çıktı. Hangi istikamette çıktığını birazdan anlatacağım.”

“Tüm grubumuzun neredeyse dayak yediği bir maçtan bahsediyoruz. Hakemin ve VAR’ın bu kadar kritik yanılgılar yaptığı diğer bir maç var mı bilmiyorum. Ne hikmetse bu kusurların istisnasız hepsi, Fenerbahçe aleyhine yapılmıştır. O yüzden bu bir hakem kusuruyla yorumlanamaz.”

“Bu atamaları giden MHK yaptı. Âlâ ki de gitmişler.”

“MERT HAKAN’IN GOLÜ NİZAMİ”

“Mert Hakan’ın golü, bize bakılırsa yüzde 100 gol. Diyelim ki ele çarpmış, bunu kimse nazaranmiyor ancak VAR görüyor. Tıpkı VAR, hakemin gözü önündeki birfazlaca durumu bakılırsamiyor ne hikmetse.”

“N’Diaye diye bir oyuncu var. Hakem bu oyuncuya olağanüstü bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam konusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.”

“Düşünsenize bu maçın malum rakibimize karşı yaşandığını, neler olurdu? Rakibimizin maçın birinci yarısını 9 kişi bitirmesi gerekiyordu.”

“Onyekuru’nun topu kaybettikten daha sonra hakeme bağırıp sarı kart görmesi eski bir alışkanlık herbiçimde…”

“‘YA FENERBAHÇE GOL ATARSA’ DİYE KORKUYOR”

“Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden hakem devam diyor. Burada yaşananlar bir hakem yanılgısı değildir!”

“Bir de yeni bir şey çıktı. Bariz gol atıyoruz. Ümraniye maçında da birebiri oldu. Çizilen çizgiler içinde 3 metre fark var, yan hakem ofsayt bayrağı kaldırıyor.”

“Miha Zajc’ın son dakika konumu, yarı penaltı üzere bir durum lakin veremiyor. Veremiyor değil, vermiyor. ‘Ya Fenerbahçe gol atarsa’ diye korkuyor.”

“17 numaralı N’Diaye’ye hakem bir sarı kart verseydi aklına başına alırdı. Küfür ediyor, bağırıyor, çağırıyor… Hakem yapılan müdahalelerin hepsinde tereddüt etmeden ‘kalk’ diyor oyuncularımıza.”

“Ligimizin en centilmen hocalarından biri olan, hakemler hakkında hiç olumsuz konuşmayan hatta destekleyen bir hocamız var. Problem yaşadığımız bir maçta hakemi övdüğü için ‘Sen ne yapıyorsun?’ dediğimiz bile olmuştu hocaya. Oyun akıttığı için övdüğünü söylemişti.”

“ALİ PALABIYIK CV’SİNE MUHARRİR ARTIK”

“Hocamıza sorduk, ‘Ne dedin hocam hakeme?’ diye, ‘Faul, içeride de değil dışarıda. niye faulü vermiyorsun? dedim’ diyor. Çat kırmızı kart. Herbiçimde CV’sine muharrir hakem arkadaş, ‘Ben Jesus’u oyundan attım’ diye.”

“Biz palavradan adalet istemiyoruz. Herkese uygulanacak bir adalet sistemi bize ziyadesiyle kâfi. Sivasspor maçı daha sonrası aslına bakarsan çürümüş ve kokuşmuş hakemlik kurumunun futboldaki yolsuzluk evrakı budur. İki maçta olan 5 puanlık tesir, büyük bir tesirdir.”

“Levent Tüzemen diye bir medya mensubu var. her insanın kendine has bir tarzı vardır lakin bu kişinin mesleğini icra etme formu, kayıtsız koşulsuz objektif olmadan, büsbütün bir grubun çıkarlarına yönelik olduğunu gorebilirsiniz.”

“Bu arkadaş, Sivas’taki iptal edilen gole maç yazısında değinmiyor. Bugün bize ‘Siz Ali Palabıyık’ı desteklediniz’ diyor. O iş o denli değil sayın Tüzemen, ben anlatayım başınız ne kadar alır bilmiyorum fakat gerçeği bilin. Ben son konuşmamda Ali Palabıyık ve Yasin Kol’a 2 aya yakın müddettir maç verilmediğini söylemiş oldum.”

“Ali Palabıyık bu dönem özelinde yanılgı yapmıştır. Galatasaray-Alanya maçında yaygara koparıldı lakin hakem o maçta iki ekibe da yanlışlar yapmıştı. ötürüsıyla Ali Palabıyık’ın işimize geldiği vakit savunmuyoruz. İlkesel bir durum var burada.”

“EN FAHİŞ KUSURLAR BU DÖNEMDE”

“Bir şampiyonluk rakibimiz uyandı. Şimdiye kadar hiç konuşmayan bu kulüp benim de sesimi kullanmış bir görüntüsünde. Arkadaşlar bunu epeyce nahoş buldu fakat ben komik buluyorum.”

“bundan evvelki federasyon, Türk futbol tarihine en epeyce ziyanı veren federasyondur. ‘8 Mart operasyonuna mahzur oldunuz, artık konuşuyorsunuz’ diyorlar. Biz, güç kimin elindeyse onun istekleri doğrultusunda atamalar yapılacağı için bu işin karşısında durduk.”

“Türk hakemliğinin bu sene iflas ettiğini gördük. Dün TFF Lideri’ne da bunu ilettim. Şampiyonluk yarışında olmayan kulüplerin maçlarında da. En fahiş yanılgılar bu federasyonun periyodunda yapılıyor.”

“LİGİ BİTİRTMEYİZ” YANITI

“Murat Ilgaz, Fenerbahçe Kongre Üyesi dediler. Çabucak baktırdık, o denli bir şey çıkmadı. 40-45 yıldır futbolu takip ediyorum, ben hiç MHK ile düşüncesi olup MHK Lideri’ni değil de MHK Başkanvekili’ni amaç alan bir kulüp görmemiştim.”

“Ben ömrümde algı ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar güzel yapıp, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş öteki topluluk dünya üzerinde yoktur. Biz bu biçimde bir tertibimiz yok. Olmak ister miyiz, hayır. Bizim fıtratımızda bu yok.”

“O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söylemiş oldum’ lafı tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genelde de tıpkı.”

VAR İÇİN YABANCI HAKEM İSTEĞİ

“Kulüpler Birliği lideri sıfatıyla daima görüşmede… Onu da deklare ettilar, yanımda öbür bir lider olmadan gitmedim bile yanlarına. Ben başıma geleceğini bildiğim için, ‘hiç bir vakit tek başıma TFF’ye gitmeyeceğim’ demiştim Kulüpler Birliği toplantısında.”

“Bizim VAR’ı en kısa vakitte, derhal Türk hakemlerinden kurtarmamız gerek. Dün bunu söylemeye gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.”

“Atilla Karaoğlan’ın yediği ceza, VAR protokolünün nasıl olması gerektiği konusunda derslik bir durum. Onu Sivas maçındaki konum ile bir görmek ve tıpkı cezayı vermek olacak iş değil.”

“Bize göre yardımcı hakemler, yapay zeka tarafınca atanmıyor. Ayrıyeten şunu biliyoruz ki; bütün VAR atamaları manuel yapılıyor hala.”

“HALİL UMUT MELER’E BİR ŞEY OLMASIN”

“Ali Palabıyık’ın geçen haftanın en kritik maçına atanması bilinerek yapılan bir yanılgıdır. Giden MHK, giderken birilerine bir ikram verdiler. ‘Bizden daha sonrası tufandır’ başıyla hareket ettiler.”

“Koray Gençerler kimdir? Bundan 2 yıl evvel bir Fenerbahçe-Konyaspor maçı oynanadı. Pelkas şahane bir gol atmıştı. Ali Koç: “Koray Gençlerler, kimdir? 2 sene evvelden başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas şahane bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli icat eden ve golü iptal eden VAR’daki hakem.”

“Bu sene bir daha Konya maçı, Valencia aptalca bir hareket yapıyor, bana bakılırsa sarı kartlık bir hareket. Hakemin gerisi dönük, VAR’dan uyarıyor ve Valencia kırmızı kart görüyor.”

“Atilla Karaoğlan, bir çöküntüye girmiş, 6 hafta daha sonra lige dönecek. Atandığı maç bizim maçımız. Latife gibi! Bir adam da (Erkan Özdamar) emsalsiz en tartışmalı yanlışa imza atıyor. O da 6 hafta ceza alıyor.”

“Türkiye’de derbiye atayacakları hakem yok. Hepimiz dua ediyoruz Halil Umut Meler’e bir şey olmasın diye. Başka hakemleri denediler, onlar çuvallayınca son 4 derbi maçını Meler yönetti.”

“Serkan Çimen, Adana-Trabzon maçında Adana’nın golünü vermediği için ceza yiyor, 5 hafta daha sonra dönüyor, bir daha Fenebahçe’nin maçına atanıyor. Yapay zeka…”

“TERÖR ÖRGÜTÜYLE TEK GAYRET EDEN GRUP BİZİZ”

“Adana Demirspor maçında yaşananlar organize kötülüktür. Dünyada 6 dönem ortasında son haftada 3 şampiyonluk kaçıran kaç ekip vardır? Bence yoktur. Dünyada kaç grup ülkesini amaç almış bir terör örgütü tarafınca hücuma uğramıştır? Dünyada kaç kadronun otobüsüne silahlı taarruz yapılmıştır? Hala faili meçhul, Türkiye Cumhuriyeti’nin ayıbıdır bu! Tahminen hayatta bile değil bu beşerler artık. Son cümlemi not edin.”

“12 Mayıs’ta stadımız ve taraftarlarımız gaza boğuldu. Türkiye Kupası’nı kazandıktan daha sonra polislere ‘Ne oldu, gaz sıkmadınız?’ dedim. Pişkin pişkin, ‘Biz organik gaz sıkıyoruz’ dediler. Bu kadar travmayı hangi topluluk kaldırabilir?”

“Bu terör örgütüyle tek çaba eden ekip biziz. hiç bir hükumet, devlet bunlara ses çıkarmıyorsa demek ki onlar da bu işin ortasındadır.”

LİGDEN ÇEKİLME AÇIKLAMASI

“Bundan daha sonra Fenerbahçe Lideri olarak bir soru soracağım siz üyelerimize; Artık figüran mı olacağız yoksa futbolun temizlenmesi ismine bu günlerden feragat mi edeceğiz. Buna karar vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı ortaya koymaya hazırım.”

“Ligden çekilme falan saçma sapan laflar. O denli bir şey yok! Selahattin Baki’nin dediği üzere ‘Biz bu ligi şampiyon bitireceğiz’ mi diyeceğiz ya da ‘Yeter artık sonu aştınız, biz maça çıkmıyoruz’ mu diyeceğiz.”

“Maça çıkıp 1 dakika kalıp alandan ayrılmak, bu dönemi feda etmek demektir fakat inanın geleceğimiz için epeyce kıymetli bir adımdır.”

“Biz ‘Kupa sizin, lig bizim’ başını görmüş bir topluluğuz. Sonuna kadar savaşacak mıyız?”

“Biz bunu oyladık dün. Bunu illa Konya maçında da yapmak zorunda değiliz. bu biçimde devam ederse, öteki maçta da devam ederiz. 11’e 3 devam sonucu çıktı. Ben 3’ten bir tanesiydim. Artık yeter!”

“Siz bu camiayı ciddiye almıyorsunuz, yeri geliyor katlediyorsunuz, yeri geliyor ısıra ısıra yiyorsunuz.”

“Nereye kadar bu türlü devam edebiliriz sorgulanmalı. Fenerbahçe’nin olmadığı Türkiye Ligi, Türkiye Ligi değildir. Rakip grup ne diyor, ‘Biz her yerdeyiz’ diyor. Biz her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 yıldır TFF’nin içine yuvalanmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız da.”