Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan TFF’ye reaksiyon: Fenerbahçe nefreti o denli içlerine işlemiş ki…

semaver

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, gündemdeki hususlarla ilgili basın toplantısı düzenliyor.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları:

Trabzon maçında yapılan garip atama. niye telaş duyduğumuzu size anlatacağımızı söylemiştik. Öteki gelişmeler de oldu. 8 Mart Salı günü TFF’nin aldığı karar… Bence tüm ülke futbolunu karman çorman hale getirdi. Tasada ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Hazırlanırken zorluk çektim. O kadar fazlaca materyal var ki… Günlük hayatta takip etmediğimiz, o kadar hayli materyal var ki… Hangilerini paylaşacağıma hala karar vermiş değilim.

Türkiye’deki genel tabloya bakalım. Futbol milyonlarca taraftarı, kulüpleri, sponsorları, medyayı kapsayan toplumsal gündeme istikamet verebilen en büyük sanayilerden biridir. özetlemek gerekirsesı her haneye girebilen pozisyondadır. Karışıklık var, kaos var, adaletsizlik var, güvensizlik var, ağır dedikodu ve ağır lobilerle bağdaşlaşmış durumda, futbol kalitesi ve marka pahasının her gün erozyona uğrayan, finansal olarak çökmüş, yeni jenerasyona ulaşmakta zorluk çeken bir pozisyona el birliğiyle getirdik. Her sene daha makus, üzerine koyarak giden, toparlanmayı kenara bırakın istikrarlı geriye saran sistem içerisindeyiz. Biraz olsun inançla, liyakatle, adil rekabetin norm haline gelen adil biçimde yönetilse topluma ziyanı olan değil yararı olan pahadır. Ne yazık ki futbolumuz sporun temel ruhu olan birleştiricilikten çok uzaktır.

Fenerbahçe yıllardır bu sistemin en büyük mağdurlarındandır. Fenerbahçe yıllardır buna yansısını göstermektedir. Gayretimizde bir gram şaşma olmamıştır. Kimi yansılarımız naif, romantik gelse de bakılırsaceksiniz er ya da geç bizim üzere düşünenlerin kanıları galip gelecektir. Bugün itibariyle paydaşların bizlerle birebir pozisyona gelmesi bir nebze de olsa gelecek için umut vericidir. Statüko devam ettiği sürece sistem baş aşağı gitmeye devam edecektir.

Gelelim Fenerbahçe’nin yaşadıklarına… Kulübümüz istikrarlı olarak bu sistemin amacında, şampiyonluk yarışında darbe aldı. En yakın örneği geçen dönem… Hakem yanılgıları bile demekten imtina ediyorum, hakem faciaları ile 12 ila 15 puanımız alenen gasp edildi. Bunlar bana nazaran değil; açık, net, sarih konumlardan bahsediyorum. Gri konumlara girersek daha da yükseliyor. O devirde hatırlarsınız bir hakem, tekraren şunu söylemiş oldu. Fenerbahçe’ye karşı tavır var, Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacaklar dedi. Bu başından hayal ettiği bir şey de olabilir, gerçek de olabilir. Nasıl olursa olsun TFF’den bu tezlere dair hiç bir biçimde soruşturma olmadı.

Niçin bunları söylüyorum? TFF’nin Fenerbahçe’ye karşı yaklaşımını, niyetini tabir edebilmek için. Adeta 3 maymunu oynadılar. Fenerbahçe nefreti, TFF’ye o denli işlemiş ki Fenerbahçe bir açıklama yaptığında mürekkebi kurumadan tehdit etme cüretinde bulundular. Öteki kulüplerin TFF’nin ortasından geçen açıklamalarına dostlar alışverişte görsün diye cevaplıyorlar. Savcıları vazifeye çağırmışlar. Yüreğiniz var ise savcılara başvurun. Neye istinaden savcıları misyona çağırıyorsunuz?

Trabzonspor maçının tarihi 16 Şubat’ta belirtildi. 3 Mart’ta saat 23.55’te ise Zorbay Küçük hakem olarak belirtildi. Zorbay Küçük birebir gece Alanyaspor-Gaziantep FK maçını yönetti, 23.00 sularında maç sonuçlandı. TFF, 23.22’de hafta sonu oynanacak maçla ilgili Zorbay Küçük’e tebligatını yaptı.

DETAYLAR GELİYOR…