Fenerbahçe’nin yeni transferi Jayden Oosterwolde İstanbul’da

semaver

New member
Fenerbahçe, Jayden Quinn Oosterwolde‘nin transferi için İtalyan grubu Parma ile görüşmelere başlandığını duyurdu. Hollandalı oyuncu, İstanbul’a geldi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz Jayden Quinn Oosterwolde’nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü Parma Calcio 1913 ile görüşmelere başlamıştır. Oyuncu, 29 Ocak Pazar günü görüşmeleri yapmak, sıhhat denetiminden geçmek ve süreci ilerletmek üzere İstanbul’a gelecektir” sözleri kullanılmıştı.

İSTANBUL’A GELDİ

Sarı-lacivertlilerin yeni sol beki Jayden Oosterwolde, pazar günü 17:45’te İstanbul’a geldi. Oosterwolde, sıhhat denetimlerinden geçtikten daha sonra resmi kontratın altına imza atacak.


Jayden Oosterwolde

BONSERVİSİ VE MAAŞI

Parma’da yıllık 200 bin Euro kazanan Hollandalı sol bek Fenerbahçe’de yılda 800 bin Euro kazanacak. Fenerbahçe, İtalyan grubuna bonservis bedeli olarak 7,5 milyon Euro ödeyecek.

21 yaşında ve 1.89 uzunluğunda olan Jayden Oosterwolde sol bek haricinde sol stoper de oynayabiliyor. Uzun uzunluğuna karşın çabukluğu ve tekniği ile göz dolduruyor.

A GRUP LİSTESİNE YAZILACAK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafınca belirlenen kurala bakılırsa kulüpler, 21 yaş ve altında olmaları şartı ile, 14 yaş altı ulusal kadrosu dahil olmak üzere ülkesinin ulusal kadrolarında en az 10 karşılaşmada oynamış 3 yabancı asıllı futbolcu ile kontrat imzalayıp A ekip listesine yazabiliyor. Oosterwolde 26 Nisan 2001 doğumlu olduğu için Muhteşem Lig’de çabucak oynayabilecek. F.Bahçe’nin bu oyuncuda ısrar etmesinin bir diğer niçini ise gelecek vadeden bir futbolcu olması.