Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent maç daha sonrası açıklamalarda bulundu

semaver

New member
Göztepe’yi 3-2 mağlup ettikleri maçın akabinde düzenlenen basın toplantısına katılan Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, maçın birinci yarısının mutlaka Göztepe’nin olduğunu söylemiş oldu.

Göztepe’nin birinci yarıda 3 kişi savunma yaptığını ve 2 oyuncunun ortada oynadığını tabir eden Torrent, “Rakibin kanatlardaki oyuncuları hamleye da katılıyordu. Bizim burada bir yanlışımız oldu. Biz de onlara karşı kanatlarımızı epey geriye çektik. 6 kişi savunma yaptık. Bu niçinle bizim yarı alanımızda epeyce fazla oynandı. Rakibin 3 stoperi hayli özgür oynuyordu. Biz geride olduğumuz için 15 orta açtılar. Bu kadar kısa müddette bu olağan bir şey değil. İkinci yarı büsbütün değişti. Onlar fırsat bile yakalayamadılar. Oyuncu değişikleri oldu lakin asıl taktik değişikliği yaptık ve onunla sonuç aldık” diye konuştu.

“GALATASARAY BU TÜRLÜ OYNAYAMAZ”

Beş kişilik savunmaya geçtikten daha sonra rakibin rahat oynamadığını söyleyen Torrent, “Orta alanda da bizim sayısal üstünlüğümüz oluşuyordu. Galatasaray üzere büyük bir kadronun yaptığı üzere daha fazla topa sahip olduk. Bunun olağana dönüş olduğunu düşünüyorum. Birinci yarıdan mutlu değilim. Alanda yapmamız gereken şeyler yaptık. İkinci yarı bu yanlışları düzelttik. Bu stattaki ortamı biliyorsunuz. Dibimdeki oyuncu bile beni duymuyordu. İkinci yarıyı hoş değerlendirdik. Sistemi değiştirmemiz de bize yardımcı oldu. Birinci yarıdan şad değilim Galatasaray bu biçimde oynayamaz” dedi.

Hakemler konusunda hiç bir biçimde konuşmayacağını söyleyen Torrent, “Futbola VAR geldikten daha sonra işler karıştı. Ben ikinci penaltıya karşı çıktım. Birinci evvel ayağından sekti daha sonra eline çarptı. Bu penaltı değildir. 4. hakeme de penaltı olmadığı konusunda bir itirazda bulundum. Hakemlik yapmak güç bir iş. Ben kazandığımda da kaybettiğimde de hakemlerden bahsetmeyeceğim” dedi.

ARDA’NIN TERİM İLE PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAFI

Arda Turan’ın Fatih Terim ile birlikte fotoğraf paylaştığı için mi takımda olmadığı tarafındaki soruya ise “Sadece Arda değil Alparslan da yoktu takımda. 22 tane oyuncumuz var. Yalnızca 19 oyuncu seçebiliyoruz. hem de taktiksel bir seçim bu. Onları her gün idmanda izliyorum. İdmanda berbatlar demiyorum. Rakibin yaptığı baskıya karşı bir oyunu kümesi seçtik” diye konuştu.

Torrent, “Arda istediği beşerle istediği fotoğrafı paylaşabilir. Bu soruyu bana değil ona sormanız lazım. Bizim için bu maçın kıymeti fazlaca farklıydı. O fotoğraf üzerine yorum yapmak bile istemiyorum” sözlerini kullandı.